Walczymy o księdza Skargę, walczymy o Polskę – już w niedzielę w Krakowie pełna mobilizacja!

2022-02-02 00:00:00
Walczymy o księdza Skargę, walczymy o Polskę – już w niedzielę w Krakowie pełna mobilizacja!

Lewacka antykultura zaatakowała w Krakowie, a jej celem stał się monument upamiętniający Kaznodzieję Narodu – księdza Piotra Skargę. Reakcją środowisk patriotycznych i ludzi wierzących jest powołanie Społecznego Komitetu Obrony Pomnika Księdza Piotra Skargi, który zaprasza na najbliższą niedzielę 6 lutego do Krakowa na godz. 12:30 na Mszę Św. w intencji beatyfikacji ks. Piotra Skargi. Po nabożeństwie odmówiony zostanie Różaniec za Ojczyznę pod pomnikiem tego zasłużonego dla Polski duchownego.

Dlaczego Piotr Skarga?

Wrogowie Polski od lat dążą do skruszenia moralnego kręgosłupa narodu, wiedząc, że tylko w ten sposób będą w stanie zniszczyć nasz kraj. Nawoływania księdza Piotra Skargi o naprawę Rzeczpospolitej z końca XVI wieku, spisane w „Kazaniach sejmowych”, są solą w oku współczesnych rewolucjonistów, próbujących na polską ziemię przenieść koncepcje już niszczące dorobek cywilizacji chrześcijańskiej w krajach Zachodu.

 

Dlatego też współcześnie upamiętnianie myśli i dzieł księdza Piotra Skargi jest nieakceptowalne dla lewicy, mającej wizję nowego nieporządku społecznego i gospodarczego. To właśnie postać kaznodziei polskiego króla, a zarazem praojca nowożytnych inicjatyw charytatywnych i dzieł miłosierdzia, czy też autora wielkich dzieł staropolskiej literatury trafiła na celownik rewolucjonistów. Tym samym potwierdzają oni swoje dążenie do wymazywania z historii Polski zasłużonych postaci tylko dlatego, że prezentowały postawę patiotyczną i chrześcijańską.

Sługa Boży i obrońca Ojczyzny

- Nadto namnożyło się w tym królestwie ludzi złych barzo, którzy posmakowawszy sobie interregna, w których mogli o królestwo targować, i pożytków swoich z oszukania miłej ojczyzny i rozerwania jej szukać jeszcze nie przestają, a gdzie mogą, bunty i zmowy czynią, na urząd Boży szemrząc i potwarzy zmyślając, i do rozruchów i nowin namawiając. Niespokojni, łakomi, niesprawiedliwi, sieją wszędzie niezgody, nic na dobre pospolite nie pomniąc, a tą łódką, w której się wszyscy wieziem, swoim bieganim chwiejąc, do zanurzenia ją i utopienia przywodzą – ostrzegał w „Kazaniach sejmowych” ksiądz Piotr Skarga.

 

Za ciężką i pełną wyrzeczeń pracę dla Polski i dla wiary, jaką wykonał w swoim życiu ksiądz Piotr Skarga, winni jesteśmy jemu i umiłowanej przez niego Ojczyźnie wielką wdzięczność i podejmowanie prowadzonych przez niego przed wiekami dzieł.

 

Szczególnie dzisiaj, gdy neorewolucjoniści chcą usunąć z przestrzeni publicznej Krakowa pomnik księdza Skargi, stając w obronie jego obecności na placu Św. Marii Magdaleny stajemy po stronie wielu pokoleń obrońców Polski.

W czasach przełomu zjednoczmy się w modlitwie. Brońmy ks. Piotra Skargi!

Atak na obecność pomnika księdza Piotra Skargi w Krakowie to objaw ciężkiej choroby, zagrażającej przyszłości wiary i porządkowi społecznemu na polskiej ziemi. Dlatego też powstanie Społecznego Komitetu Obrony Pomnika Ks. Piotra Skargi to początek zdecydowanej odpowiedzi, jaką dziesiątki ludzi widzących zagrożenie dla kraju chcą dać wrogom Ojczyzny i Kościoła.

 

Już w najbliższą niedzielę 6 lutego 2022 r. w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Krakowie przy ulicy Grodzkiej o godzinie 12:30 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, spoczywającego właśnie w tym kościele.


Po Mszy Świętej udamy się pod stojący naprzeciw świątyni pomnik ks. Piotra Skargi, by w zadumie nad przyszłością Polski wspólnie odmówić Różaniec za Ojczyznę i zaapelować do wszystkich ludzi nieobojętnych na los wiary i Polski o włączenie się do akcji ocalenia pomnika wielkiego patrioty ks. Piotra Skargi.

 

W najbliższą niedzielę możemy pokazać, że akcja rozpoczęta przez Społeczny Komitet Obrony Pomnika Księdza Piotra Skargi jest bliska sercu Polaków miłujących Ojczyznę i kierujących się w życiu wartościami chrześcijańskimi. Wiemy też, że członkowie Komietu deklarują dalsze działania w obronie pomnika, w tym bezpośrednią interwencję u prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Gorąco zachęcamy do przybycia w niedzielę do kościoła pw. św. Piotra i Pawła. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi w pełni popiera działania Komitetu i utożsamia się z jego celami.

PiotrSkarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.