We Francji też dyskryminują katolicką telewizję

2012-02-02 00:00:00
We Francji też dyskryminują katolicką telewizję

Sprawa dyskryminacji TV Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji nie jest wyjątkiem w Europie. Francuska katolicka stacja KTO ma podobne trudności w otrzymaniu częstotliwości w TNT (Télévision Numérique Terrestre), naziemnej telewizji cyfrowej. Ubiega się o nią już od 2002 roku!

 

W marcu Wyższa Rada Audiowizualna – odpowiednik KRRiT – ponownie ma zająć się rozdzieleniem dodatkowych częstotliwości. Wśród trzydziestu stacji starających się o sześć miejsc w multipleksie po raz kolejny jest katolicka telewizja KTO.

 

Dużo będzie zależeć od tego, na ile stacja zmodyfikowała swoją ofertę, by rozszerzyć ją na większą liczbę odbiorców - mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Marc Baudriller, autor książki "Les Réseau Catho” i inicjator internetowej akcji "My chcemy KTO". Wejście na antenę krajową umożliwiłoby KTO zwiększenie apeli o dotacje i ofiary, tak jak dzieje się to już podczas niedzielnej emisji "Jour du Seigneur" na France 2. Od lat funkcjonuje też w ten sposób katolicka stacja Canao Nova w Brazylii.

 

Wśród internetowych wpisów komentujących tę sprawę, przeważają te, które wskazują że Francja wciąż jest przewrażliwiona na punkcie laickości. Co byłoby, gdyby kandydatura KTO została zaakceptowana. Co wtedy powiedzą nasi bracia Żydzi lub muzułmanie? Ponadto KTO to stacja, która nie kryje swojej nazwy: "catho", to w zasadzie oznacza ewangelizację. Kto na to się zgodzi?" - napisał internauta Christophe.

 

10 lat bojów KTO o miejsce w cyfrowym multipleksie nie nastraja optymizmem. Telewizja założona została przez śp. kardynała Lustigera, który osobiście starał się o wpuszczenie telewizji do TNT. Po drugiej decyzji odmownej, w 2004 roku, zorganizowano internetową akcję „My chcemy KTO”. Akcja spotkała się z niebywałym odzewem widzów tej telewizji. Pod protestem o przyznanie częstotliwości podpisało się wówczas 150 tys. internautów. To również nie przyniosło oczekiwanego skutku.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

Kierowani umiłowaniem Boga i Ojczyzny, a także odpowiedzialnością za losy Rzeczypospolitej i Narodu Polskiego, z pełnym przekonaniem wołamy: przestrzegamy wszystkich katolików przed głosowaniem w II turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego!
W dniach 13-14 czerwca w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”, odwołująca się do najnowszych badań naukowych, dzięki którym więcej dowiemy się o istnieniu inteligentnego projektu, będącego alternatywnym – w stosunku do ewolucjonizmu darwinowskiego – wyjaśnieniem powstania świata. Bazujący na latach analiz i badań naukowcy pokażą nam, jak krucha jest teoria Darwina, akceptowana przez zwolenników materialistycznej i ateistycznej wizji poznania świata.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.