Włącz się do walki o życie dzieci nienarodzonych w Luksemburgu!

2010-06-16 00:00:00
Włącz się do walki o życie dzieci nienarodzonych w Luksemburgu!

Federacja Pro Europa Christiana, której członkiem jest także Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. P. Skargi, zaangażowała się w obronę życia dzieci poczętych w Luksemburgu. Parlament tego kraju planuje zalegalizować aborcję na żądanie poprzez wprowadzenie do ustawy przyzwalającej na aborcję zapisu o możliwości „przerywania ciąży” ze wskazań społecznych. Federacja apeluje o zaangażowanie się w akcję protestacyjną i wysyłanie maili w tej sprawie.

Na stronie internetowej Federacji: http://www.sosvita.org/?lang=pl – utworzonej w celu walki o życie dzieci nienarodzonych – umieszczony został tekst protestu wystosowanego do członków Parlamentu Luksemburga. „Niniejszym gorąco protestujemy przeciw planowanej liberalizacji aborcji i żądamy: na początek – żadnego rodzaju wskazań do przeprowadzania aborcji! A w dalszym etapie – całkowitego zakazu wykonywania aborcji! Ma Pani /Pan/ wolny wybór: być katem nienarodzonych dzieci albo ich obrońcą. Nie zamieniaj się w kata!” – czytamy w apelu do parlamentarzystów.

Przyłącz się do akcji wysyłając protest! Do tej pory uczyniło tak ponad 18 tys. osób z różnych krajów.

Luksemburg obok Polski, Malty i Irlandii ma jedno z bardziej restrykcyjnych praw ograniczających dostęp do aborcji. Do 1978 r. tzw. przerywanie ciąży było tam całkowicie zakazane. Później wprowadzono możliwość uśmiercenia dzieci poczętych w pierwszych dwunastu tygodniach ciąży, gdy ta zagrażała życiu lub zdrowiu matki, gdy dziecko poczęte było silnie upośledzone oraz gdy ciąża była wynikiem gwałtu. Po 12 tygodniu ciąży aborcja jest możliwa tylko w przypadku zagrożenia życia kobiety lub z powodu ciężkiego upośledzenia płodu. Decyzję o przeprowadzeniu aborcji na wniosek matki podejmuje dwóch niezależnych lekarzy specjalistów.

Federacja Pro Europa Christiana ostrzega, że Parlament Luksemburga zamierza zliberalizować ustawę antyaborcyjną jeszcze przed 15 lipca br. Wraz z wprowadzeniem pojęcia tzw. „wskazań społecznych”, które będzie przyzwoleniem na aborcję na życzenie planuje się też zatwierdzenie obowiązkowego poradnictwa.
„Obowiązkowe poradnictwo nie powstrzyma rzezi nienarodzonych dzieci i jest tylko upozorowaniem dobrych intencji” – przestrzega Federacja.

Źródło: Federation Pro Europa Christiana, AS
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.