Wprowadzenie podatku od transakcji finansowych wywołuje w spór w krajach UE

2012-03-14 00:00:00
Wprowadzenie podatku od transakcji finansowych wywołuje w spór w krajach UE

Popierające ten podatek Berlin i Paryż napotkały silny sprzeciw Londynu i Sztokholmu. Rozdający karty w Unii Merkel i Sarkozy, wspierani przez Austrię, Finlandię, Belgię, Hiszpanie, Portugalię, Grecję i Włochy, muszą liczyć się, że ich wspólny projekt może upaść. Kwestia ta dzieli również koalicyjne partie rządzące Niemcami.

Brytyjczycy i Szwedzi twierdzą, że wyrażą zgodę na podatek od transakcji finansowych tylko wtedy, gdy zostanie on wprowadzony na całym świecie. Co więcej, Angela Merkel i Nicolas Sarkozy nie mają co na razie liczyć na to, że dostaną zgodę na wprowadzenie nowego obciążenia tylko w państwach strefy euro. Pretensje zgłasza Irlandia, która może zgodzić się na taki podatek jedynie w całej Unii Europejskiej. Coraz większe wątpliwości mają także inne kraje strefy euro.
 
Przeciwko podatkom od transakcji finansowych od początku opowiada się współrządząca Niemcami  FDP. Minister finansów Wolfgang Schäuble, jeszcze przed szczytem UE wątpił, czy ministrowie dojdą w tej kwestii do porozumienia i zapowiadał w razie czego początek jakiegoś innego rozwiązania. Istnieje też pomysł by podatek ten wprowadziły tylko kraje popierające ten projekt.


Źródło: naszdziennik.pl
luk
 
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.