Wrocław: nadkomplet publiczności na spotkaniu z prof. Chodakiewiczem!

2013-06-20 00:00:00
Wrocław: nadkomplet publiczności na spotkaniu z prof. Chodakiewiczem!
We wtorkowe popołudnie 18 czerwca, w "Sali Czarnej" Hotelu Tumskiego odbyła się trzecia konferencja organizowana w ramach spotkań Wrocławskiego Klubu Polonia Christiana. Gościem Klubu był prof. Marek Jan Chodakiewicz - historyk, sowietolog, szef Katedry Studiów Polskich im. Tadeusza Kościuszki na prestiżowej uczelni podyplomowej Institute of World Politics w Waszyngtonie. Autor licznych publikacji historycznych zaprezentował swoją nową książkę, która niedawno zadebiutowała na rynku księgarskim - „O prawicy i lewicy”.

W spotkaniu wzięło udział ponad 130 uczestników. Zainteresowanie konferencją było tak duże, że konieczne okazało się dołożenie krzeseł, gdyż sala konferencyjna nie mogła pomieścić wszystkich zainteresowanych osób.

Na początku spotkania prof. Chodakiewicz wyjaśnił, że nim dokona się jakichkolwiek zmian w otaczającej rzeczywistości należy najpierw dokonać odkłamania języka. Trzeba przywrócić wielu słowom i terminom ich pierwotne, prawdziwe znaczenie – wyzwolić język od wpływów rewolucyjnej propagandy i manipulacji. Dotyczy to m.in. takich terminów jak „prawica” i „lewica”. Zaproszony gość zauważył ponadto, iż współczesne idee rewolucyjne forsowane przez radykalne środowiska lewicowe nie są nowe na świecie. W istocie już od II w. po Chrystusie w sektach gnostyckich, potem w sektach średniowiecznej Europy, wśród sekt okresu reformacji, rewolucyjnych ideologów doby oświecenia, anarchistów i socjalistów utopijnych, sowieckich bolszewików oraz ideologów narodowego socjalizmu były promowane ideały rewolucji seksualnej, walka z małżeństwem i rodziną, tradycyjnymi elitami duchownymi i świeckimi oraz własnością prywatną. Dzisiejsze wytwory aktywistów lewicowych takie jak ideologia gender, emancypacja „tęczowych środowisk”, homoseksualna subkultura stanowią jedynie kontynuację tego co było już tyle razy powtarzane wcześniej.

Po prelekcji odbyła się dyskusja ze słuchaczami. Wśród pytań od uczestników konferencji najczęściej powtarzały się te dotyczące sposobów na odwrócenie procesów rewolucyjnych niszczących naszą cywilizację. Prof. Chodakiewicz wyjaśnił, że odpowiedzią na działanie rewolucyjnych aktywistów powinno być demaskowanie ich kłamstw oraz formowanie prawdziwych elit. Zaznaczył również iż niezmiernie istotna jest odwaga, determinacja i konsekwencja w sprzeciwianiu się lewackiej agresji.

Po dyskusji Autor wpisywał dedykację i autografy słuchaczom konferencji którzy nabyli książkę „O prawicy i lewicy”.

Już wkrótce na portalu PCh24.pl w dziale PCH TV zostanie zamieszczona relacja wideo ze spotkania.

JJS
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.