Wspólny Różaniec już w piątek 6 grudnia. Transmisja z Bazyliki Bożego Ciała z Krakowa o godz. 15.00

2024-12-03 00:00:00
Wspólny Różaniec już w piątek 6 grudnia. Transmisja z Bazyliki Bożego Ciała z Krakowa o godz. 15.00

Wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi oraz Apostolatu Fatimy – spotkanie modlitewne transmitowane w czasie rzeczywistym z Bazyliki Bożego Ciała z krakowskiego Kazimierza – spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem odbiorców. Na kolejną modlitwę Różańca do parafii Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie) oraz na specjalnie kanał „Przymierza z Maryją” na YouTube zapraszamy w piątek 6 grudnia na godzinę 15.00.

 

15.00 – wyjątkowa godzina dla chrześcijan

 

Łączenie się we wspólnej modlitwie o godzinie 15.00 ma ważny wymiar duchowy, choć w codziennym zabieganiu trudno nam znaleźć chwilę wytchnienia o tej porze dnia. W czasie przygotowywania się na grudniowe święto narodzenia Syna Bożego udział w wspólnej modlitwie wiernych będzie zarówno wyjątkowym przeżyciem duchowym, jak i okazją do refleksji nad wartościami, które powinny nam przyświecać w poszukiwaniu osobistej drogi do zbawienia.

Nie możemy bowiem zapomnieć, że naszym celem w doczesnym życiu jest zbawienie własnej duszy i pomoc ludziom zagubionym przez moralne zepsucie i działanie złego.

 

Jak czytamy na internetowej stronie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia: Godzina Miłosierdzia –  tak o godzinie swej śmierci mówił sam Pan Jezus, gdy w październiku 1937 roku w Krakowie przekazywał Siostrze Faustynie kolejną formę kultu w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego. Polecenie uczczenia godziny swej śmierci powtórzył kilka miesięcy później, w lutym 1938 roku, określając jej cel, sposób obchodzenia i ponawiając obietnicę do niej przywiązaną. Przypominam ci, córko Moja – mówił do Siostry Faustyny – że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało [ono] na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. (…) W tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość (Dz. 1572). W tej godzinie dokonało się dzieło odkupienia człowieka. Jezus zadośćuczynił Bogu za nasze grzechy przez swą mękę i posłuszeństwo aż do śmierci, i w ten sposób pojednał nas z Ojcem, otworzył zamknięte przez Adama bramy nieba. Na krzyżu miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość, nie przekreśliło jej, ale wypełniając przekroczyło jej miarę.

 

Wzmocnienie wspólną modlitwą

 

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, wraz z grupą Apostolatu Fatimy, zapraszają na wspólne spotkanie modlitewne, podczas którego odmówimy Różaniec Święty i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a także będziemy adorować wraz z kapłanem Najświętszy Sakrament.

W czasie Adwentu szczególnie zachęcamy wszystkich Państwa do uczestnictwa wraz z bliskimi i znajomymi na modlitwę. Połączmy się i zobaczmy, jak wiele osób chce razem z nami bronić katolickich zasad i ładu chrześcijańskiego w Polsce. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi robi to już ćwierć wieku, a od 21 lat o wiarę walczą nasi Przyjaciele – Apostołowie Fatimy.

 

Te osoby, które z racji odległego miejsca zamieszkania lub z innych przyczyn nie mogą wziąć udziału w spotkaniu osobiście w Bazylice Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu, zachęcamy do duchowej obecności za pośrednictwem Internetu. Transmisja na żywo będzie udostępniona na stronie:

Przymierze z Maryją, w serwisie YouTube (zakładka „na żywo”).

 

Wspólna modlitwa 6 grudnia br. to również doskonała okazja, aby dowiedzieć się o Apostolacie Fatimy, jego działalnosci oraz o duchowych korzyściach i licznych przywilejach, przysługujących członkom tej wielkiej wspólnoty.

Zainteresowanych Apostolatem Fatimy zachęcamy również do przeczytania informacji na stronie internetowej

 

Wyprośmy niebieską opiekę

 

Weźmy znowu do rąk, najdrożsi bracia i siostry, różaniec, aby wyrazić naszą cześć dla Maryi, aby nauczyć się od Niej, jak być pilnym uczniem Boskiego Mistrza, aby wyprosić Jej niebieską opiekę tak w naszych codziennych potrzebach, jak i przy wielkich problemach, które nękają Kościół i całą ludzkość – mówił św. Jan Paweł II 25 października 1987 roku.

Przypominając sobie te słowa Wielkiego Polaka zapraszamy Państwa na modlitwę Różańca do parafii Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie) oraz na specjalnie kanał „Przymierza z Maryją” na YouTube (zakładka „na żywo”).

Zapraszamy w najbliższy piątek 6 grudnia na godzinę 15.00 – osobiście do pięknej świątyni na krakowski Kazimierz lub na transmisję online.

piotrskarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.