„Zamach na gotówkę”. Powstaje reportaż o ograniczaniu wolności

2023-05-05 00:00:00
„Zamach na gotówkę”. Powstaje reportaż o ograniczaniu wolności

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przystąpiło do produkcji reportażu pt. „Zamach na gotówkę”. To materiał filmowy nie tylko o wdrażaniu kontroli nad nami poprzez wchodzenie w posiadanie wiedzy o ludzkich przyzwyczajeniach i sposobie bycia. Płatności bezgotówkowe to również wyprowadzanie zysków z operacji finansowych poza granice kraju oraz danina z olbrzymich pieniędzy i jeszcze większego zasobu bezcennych informacji o miliardach ludzi.

 

Zaciskanie pętli kontrolnej nad naszymi wydatkami, upodobaniami, rodzajami zakupów i miejscu ich dokonywania to zasób bezcennych informacji o każdym z nas. Posiadające pełną wiedzę o nas korporacje ponadnarodowe dzisiaj mogą nam podsuwać indywidualnie dobrane oferty reklamowe, a jutro mogą podzielić się wiedzą o nas z innymi korporacjami lub aparatami biurokratycznymi, które będą np. chciały wiedzieć jakie artykuły spożywcze kupujemy albo jakie paliwo stosujemy w domu.

Wymuszanie (de facto) zakładania kont bankowych przez pracodawców i władze publiczne, wypłacające np. dotacje na inwestycje i paliwo, dzisiaj już nikogo nie dziwi. Następnym etapem przejmowania kontroli nad prywatnymi pieniędzmi są sukcesywnie przyjmowane prawne rozwiązania ograniczające wysokość transakcji płatnych gotówką. Są już kraje, gdzie otwarcie mówi się o całkowitym odejściu od gotówki…

Jednym z „argumentów” za likwidacją gotówki jest nasze pozorne bezpieczeństwo i zabezpieczenie pieniędzy przed kradzieżą, ale każdy kogo dotknęło nieszczęście zagubienia karty lub włamania się na konto bankowe wie, ile problemów rodzi próba odzyskania pieniędzy ukradzionych przez cyberzłodziei. Nic więc dziwnego, że pomysły odgórnego odebrania nam prawa do swobodnego dysponowania zarobionymi pieniędzmi rodzą opór.

– Warto również wiedzieć, że koszty obrotu gotówkowego pozostają w Polsce, podczas gdy opłaty z płatności kartowych w znacznej mierze wypływają za granicę (tak samo, jak dane o tych transakcjach). Zmiana przepisów jest znaczącym uderzeniem w swobodę obrotu gospodarczego i zawierania umów między konsumentem a przedsiębiorcą – podsumowywał we wrześniu 2022 roku pomysł ograniczania dostępu do gotówki Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex, w wypowiedzi dla portalu „Strefa Biznesu”.

Dlaczego więc to władze państwowe tak chętnie idą w kierunku ograniczania dostępu do gotówki? Dlaczego nie biorą pod uwagę opinii publicznej, która chce zapewnienia swobody wyboru sposobów dokonywanych przez obywateli transakcji?

– W Polsce bardzo mocno rozwinęły się płatności bezgotówkowe, jednak społeczeństwo nadal dostrzega, jak ważna dla kraju jest gotówka. 82% respondentów sprzeciwia się jej likwidacji z obiegu, zarówno z przyczyn gospodarczych, jak i tych związanych z bezpieczeństwem konsumentów – wynika z badania firmy Tavex, omówionego na portalu „Strefa Biznesu” we wrześniu 2022 roku.

Pamiętamy przecież obrazki z mass mediów, przedstawiające kolejki ludzi stojących do bankomatów i ich oburzenie z powodu niemożności wypłacania potrzebnej im kwoty chociażby w czasie tzw. pandemii. Wówczas miliony obywateli przekonały się, że ich pieniądze nie są pod ich kontrolą.

Po co więc ta walka z gotówką i czy na pewno tylko o dostęp do gotówki toczy się gra na szczytach władz państwowych i finansowych? Ponieważ temat jest niezwykle ważny i dotyczy nas wszystkich, zachęcamy do wsparcia produkcji filmowej studia PCh24TV, która ukaże powody i tło walki o zachowanie swobodnego dostępu do pieniądza w takiej formie, o jakiej sami zadecydujemy.

W filmowym reportażu „Zamach na gotówkę” zabiorą głos m.in.: Sebastian Stodolak (wiceprezes Warsaw Enterprise Institute, publicysta ekonomiczny „Dziennika Gazeta Prawna”), Tomasz Teluk (Instytut Globalizacji, politolog, filozof, publicysta i przedsiębiorca), Witold Gadowski (dziennikarz, publicysta, komentator życia społecznego i politycznego), Łukasz Karpiel (zastępca redaktora naczelnego PCh24.pl, prowadzący program „Prawy prosty” na kanale PChTV) oraz Filip Obara (redaktor PCh24.pl).

Dzięki reportażowi pt. „Zamach na gotówkę” (link do niego tutaj) dowiemy się jakie „korzyści” i dla kogo niesie ograniczenie oraz likwidacja obiegu gotówkowego, a także w jakim stopniu atak na gotówkę to część szerszego planu ataku na własność indywidualną i prawo do prywatności, które są wpisane w idee globalizmu.

 

PiotrSkarga.pl

Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Przemiana konsekrowanego chleba oraz wina w Ciało i Krew Chrystusa to jeden z dowodów na realną obecność Syna Bożego pośród nas. Ozdabiając domy i ołtarze obrazami religijnymi i pięknymi kwiatami oraz idąc w procesji, oddajemy hołd Jezusowi, dając przykład naszej siły i wiary w każdym miejscu naszego codziennego życia – w domach, na ulicach, w miejscu pracy.
To już nie jest chiński wyjątek. To metoda, którą rządy największych państw świata – w tym także zachodnich liberalnych demokracji – chcą przetestować i upowszechnić dla totalnej kontroli społeczeństwa. Czym jest tzw. system kredytu społecznego oraz w których polskich gminach przetestowano go po raz pierwszy – o tym wszystkim opowie gość naszych najbliższych spotkań we Wrocławiu i w Krakowie, dr Jakub Majewski.
W dniach 7, 15 i 22 czerwca w zapraszamy do Klubów „Polonia Christiana” na prelekcje red. Pawła Chmielewskiego. Będzie to autorski przegląd znanych z historii herezji oraz ich skutków w odniesieniu do dnia dzisiejszego Kościoła. Co łączy herezję z grzechem i celowym rozbijaniem Kościoła, oddalającą Jego członków od zbawienia? Jakie kłamstwa budują współczesną herezję? O tym będzie można podyskutować z redaktorem znanym z publikacji książkowych oraz z portalu PCh24.pl i z kanału telewizyjnego PCh24TV.
25 czerwca ulicami Krakowa przejdzie „Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny”. Radosny pochód obrońców rodziny i życia ruszy z Placu Matejki o godzinie 12:00. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”. Obrona dzieci to zarazem obrona rodziny i zasad, które budują nasz naród od ponad tysiąca lat.
– Jestem katolickim kapłanem. W tej wierze się urodziłem i w niej też chcę umrzeć – tymi słowami zwrócił się do swoich kozackich oprawców Andrzej Bobola, wiedząc, że za odmowę przejścia na prawosławie może spotkać go najokrutniejsza kaźń. Dzisiaj obchodzimy 366. rocznicę męczeńskiej śmierci jednego z katolickich patronów Polski, który w Janowie Poleskim odszedł z świata doczesnego poćwiartowany przez barbarzyńskich żołdaków kozackich 16 maja 1657 roku.