„Zamach na gotówkę”. Powstaje reportaż o ograniczaniu wolności

2023-05-05 00:00:00
„Zamach na gotówkę”. Powstaje reportaż o ograniczaniu wolności

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przystąpiło do produkcji reportażu pt. „Zamach na gotówkę”. To materiał filmowy nie tylko o wdrażaniu kontroli nad nami poprzez wchodzenie w posiadanie wiedzy o ludzkich przyzwyczajeniach i sposobie bycia. Płatności bezgotówkowe to również wyprowadzanie zysków z operacji finansowych poza granice kraju oraz danina z olbrzymich pieniędzy i jeszcze większego zasobu bezcennych informacji o miliardach ludzi.

 

Zaciskanie pętli kontrolnej nad naszymi wydatkami, upodobaniami, rodzajami zakupów i miejscu ich dokonywania to zasób bezcennych informacji o każdym z nas. Posiadające pełną wiedzę o nas korporacje ponadnarodowe dzisiaj mogą nam podsuwać indywidualnie dobrane oferty reklamowe, a jutro mogą podzielić się wiedzą o nas z innymi korporacjami lub aparatami biurokratycznymi, które będą np. chciały wiedzieć jakie artykuły spożywcze kupujemy albo jakie paliwo stosujemy w domu.

Wymuszanie (de facto) zakładania kont bankowych przez pracodawców i władze publiczne, wypłacające np. dotacje na inwestycje i paliwo, dzisiaj już nikogo nie dziwi. Następnym etapem przejmowania kontroli nad prywatnymi pieniędzmi są sukcesywnie przyjmowane prawne rozwiązania ograniczające wysokość transakcji płatnych gotówką. Są już kraje, gdzie otwarcie mówi się o całkowitym odejściu od gotówki…

Jednym z „argumentów” za likwidacją gotówki jest nasze pozorne bezpieczeństwo i zabezpieczenie pieniędzy przed kradzieżą, ale każdy kogo dotknęło nieszczęście zagubienia karty lub włamania się na konto bankowe wie, ile problemów rodzi próba odzyskania pieniędzy ukradzionych przez cyberzłodziei. Nic więc dziwnego, że pomysły odgórnego odebrania nam prawa do swobodnego dysponowania zarobionymi pieniędzmi rodzą opór.

– Warto również wiedzieć, że koszty obrotu gotówkowego pozostają w Polsce, podczas gdy opłaty z płatności kartowych w znacznej mierze wypływają za granicę (tak samo, jak dane o tych transakcjach). Zmiana przepisów jest znaczącym uderzeniem w swobodę obrotu gospodarczego i zawierania umów między konsumentem a przedsiębiorcą – podsumowywał we wrześniu 2022 roku pomysł ograniczania dostępu do gotówki Aleksander Pawlak, Prezes Zarządu Tavex, w wypowiedzi dla portalu „Strefa Biznesu”.

Dlaczego więc to władze państwowe tak chętnie idą w kierunku ograniczania dostępu do gotówki? Dlaczego nie biorą pod uwagę opinii publicznej, która chce zapewnienia swobody wyboru sposobów dokonywanych przez obywateli transakcji?

– W Polsce bardzo mocno rozwinęły się płatności bezgotówkowe, jednak społeczeństwo nadal dostrzega, jak ważna dla kraju jest gotówka. 82% respondentów sprzeciwia się jej likwidacji z obiegu, zarówno z przyczyn gospodarczych, jak i tych związanych z bezpieczeństwem konsumentów – wynika z badania firmy Tavex, omówionego na portalu „Strefa Biznesu” we wrześniu 2022 roku.

Pamiętamy przecież obrazki z mass mediów, przedstawiające kolejki ludzi stojących do bankomatów i ich oburzenie z powodu niemożności wypłacania potrzebnej im kwoty chociażby w czasie tzw. pandemii. Wówczas miliony obywateli przekonały się, że ich pieniądze nie są pod ich kontrolą.

Po co więc ta walka z gotówką i czy na pewno tylko o dostęp do gotówki toczy się gra na szczytach władz państwowych i finansowych? Ponieważ temat jest niezwykle ważny i dotyczy nas wszystkich, zachęcamy do wsparcia produkcji filmowej studia PCh24TV, która ukaże powody i tło walki o zachowanie swobodnego dostępu do pieniądza w takiej formie, o jakiej sami zadecydujemy.

W filmowym reportażu „Zamach na gotówkę” zabiorą głos m.in.: Sebastian Stodolak (wiceprezes Warsaw Enterprise Institute, publicysta ekonomiczny „Dziennika Gazeta Prawna”), Tomasz Teluk (Instytut Globalizacji, politolog, filozof, publicysta i przedsiębiorca), Witold Gadowski (dziennikarz, publicysta, komentator życia społecznego i politycznego), Łukasz Karpiel (zastępca redaktora naczelnego PCh24.pl, prowadzący program „Prawy prosty” na kanale PChTV) oraz Filip Obara (redaktor PCh24.pl).

Dzięki reportażowi pt. „Zamach na gotówkę” (link do niego tutaj) dowiemy się jakie „korzyści” i dla kogo niesie ograniczenie oraz likwidacja obiegu gotówkowego, a także w jakim stopniu atak na gotówkę to część szerszego planu ataku na własność indywidualną i prawo do prywatności, które są wpisane w idee globalizmu.

 

PiotrSkarga.pl

Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.
W niedzielę 12 maja w dwóch miejscowościach obwodu lwowskiego – w Pnikucie i w Krukienicach – będzie można wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu i ucałować relikwie maronickiego zakonnika, którego kanonizacji dokonał 9 października 1977 roku papież Paweł VI. O libańskim duchownym i świętym opowie działacz pro life i obrońca wartości katolickich Jacek Kotula z Podkarpacia. Niedzielne prelekcje to pierwsze spotkania przygotowane przez Klub „Polonia Christiana” na Ukrainie.