Zapraszamy do Szczecina - mec. Kwaśniewski z mocnym wykładem!

2024-10-11 00:00:00
Zapraszamy do Szczecina - mec. Kwaśniewski z mocnym wykładem!
Powracamy z tematem, który w każdej miejscowości, w której dotąd się spotykaliśmy, wzbudzał duże zainteresowanie i jeszcze większe emocje. Już w czwartek 24 października 2024 r. do szczecińskiego Klubu „Polonia Christiana”  zawita prezes Instytutu Ordo Iuris z wykładem zatytułowanym „Europejski rozbiór Polski – czas zamachu na Konstytucję i sprzedaż suwerenności”. Zapraszamy - wstęp wolny!

Rok 2024 może przejść do historii nie tylko pod kątem tak niebezpiecznych projektów nowej władzy, jak np. realizowana pod przykryciem "związków partnerskich" legalizacja homomałżeństw, w perspektywie nawet z zezwoleniem im na adopcję dzieci, jak również zagrożeń o charakterze globalnym, takich jak projekt odbierającego istotne uprawnienia rządom państw członkowskich tzw. traktatu pandemicznego WHO. W ocenie tych zjawisk i ich potencjalnego wpływu na naszą rzeczywistość ogromne znaczenie ma kształt formułowanych przepisów.

Dlatego też trudno byłoby nam wskazać lepszego eksperta do rozmowy o tych sprawach niż mec. Jerzy Kwaśniewski - szef prężnie działającego prawniczego think-tanku, który zajmuje się m.in. skutecznymi interwencjami procesowymi w licznych sprawach dotyczących ataków na życie, rodzinę i własność, jak również edukacją i propagowaniem klasycznych wzorców kultury prawnej. To właśnie Instytut Ordo Iuris bacznie śledzi poczynania legislatorów w Polsce i na świecie, alarmując opinię publiczną w sprawie nowych zagrożeń dla praw i wolności obywatelskich.

Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie zaprasza wszystkich Państwa na spotkanie poświęcone tematowi globalnemu, a zarazem narodowemu. Mowa o stopniowym demontażu niepodległości Polski w ramach rozrastających się i nowo tworzonych struktur unijnych, a także za sprawą niebezpiecznych zmian traktatowych, które forsuje się wbrew mieszkańcom starego kontynentu. „Europejski rozbiór Polski – czas zamachu na Konstytucję i sprzedaż suwerenności” - prelekcję pod tym tytułem wygłosi mec. Jerzy Kwaśniewski już w czwartek 24 października 2024 r. Spotykamy się w Auli Salesianum, przy ul. św. Jana Bosko 1 w Szczecinie. Początek spotkania o godz. 18:45 - wstęp wolny!



piotrskarga.pl

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.