Zapraszamy do Szczecina: ks. dr Piwowarczyk i „Arka Noego odnaleziona”

2024-02-13 00:00:00
Zapraszamy do Szczecina: ks. dr Piwowarczyk i „Arka Noego odnaleziona”

Nasze środowisko w Szczecinie, po niezwykle udanych zeszłorocznych spotkaniach w ramach „klubowego” cyklu, powraca z nowym zaproszeniem, związanym z pewną nowością wydawniczą na rynku książek katolickich. Szczeciński Klub "Polonia Christiana" zaprasza bowiem na spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem, zatytułowane tak jak jego odkrywcza publikacja: „Arka Noego odnaleziona”.

Ksiądz dr Roman Piwowarczyk opisał odkrycie, które teoretycznie brzmi zupełnie niezwykle, ale tak właściwie... jest przewidywalne dla każdego człowieka wiary. Chodzi bowiem o odkrycie przez badaczy z Dalekiego Wschodu dużych fragmentów Arki Noego, ukrytych pod skałami w trzech lokalizacjach. Prelegent naszego najbliższego spotkania w Szczecinie nie tylko zgłębił ten temat badawczo i dziennikarsko – dostał się m.in. na rzeczoną górę Ararat aby badać przedmioty, jakie odkryto w jednym z tych miejsc - ale również zaprosił pierwszych współczesnych odkrywców do złożenia wizyty w naszym kraju.

 

Książka, którą wydała „Fronda”, mówi o potopie jako wydarzeniu historycznym i realnym. Jak mówi jej autor, ks. dr Piwowarczyk, udało się pozyskać liczne źródła u niezależnych badaczy, dokonać kwerend w licznych bibliotekach, zorganizować cztery konferencje w Polsce oraz wziąć udział w sympozjum w Turcji. Niejako ukoronowaniem tych starań jest wspomniana publikacja. Dokonana w niej synteza zebranych danych to porażająco autentyczna opowieść o potopie z czasów Noego - o wydarzeniu o charakterze nadprzyrodzonym, którego ślady w ukryciu przetrwały do czasów współczesnych.

ks dr roman piwowarczyk - klub polonia christiana

 

Nasz prelegent ma stopień naukowy doktora filozofii. Ks. dr Roman Piwowarczyk pełni funkcję proboszcza parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Srebrnej. Jest też dziekanem Wydziału Nauk Społeczno-Ekonomicznych Szkoły Wyższej Ekonomii i Zarządzania w Łodzi. Należy do Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

 

Spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem pt. „Arka Noego odnaleziona” odbędzie się już w czwartek 22 lutego 2024 r. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do sali Starego Młyna przy ul. Szerokiej 19 w Szczecinie. Początek spotkania zaplanowano na godz. 19:15 – wstęp wolny!

 

 

piotrskarga.pl

 

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.