Egipski lekarz Mamduh Fahmy stał się "zakładnikiem" Arabii Saudyjskiej, gdy odkryto, że jest on chrześcijaninem - czytamy w serwisie KAI. Osławiona policja religijna Muttawa zabrała mu paszport, a władze nadal odmawiają mu możliwości powrotu do kraju. O całej sprawie poinformowała międzynarodowa chrześcijańska organizacja praw człowieka - International Christian Concern (ICC).
Byli wyznawcy islamu mieszkający w Niemczech i zrzeszeni w Centralnej Radzie Ex-Muzułmanów ostrzegają Europę i Niemcy przed niebezpieczeństwem zbliżającego się zalewu kontynentu przez fundamentalizm islamski - podaje "Nasz Dziennik". Przedstawiciele byłych wyznawców islamu przestrzegają na swoich stronach internetowych, jak również podczas wywiadów, przed coraz większym wpływem muzułmańskich fundamentalistów na życie w Europie.
Co najmniej 11 księży nie uznawanego przez władze Kościoła podziemnego, uznającego zwierzchnictwo papieża aresztowano ostatnio w kilku regionach Chin. Włoska agencja misyjna AsiaNews, pisze, iż zaostrzenie polityki władz wobec Kościoła, jego duchowieństwa i wiernych oraz pogorszenie się warunków przetrzymywania zatrzymanych występuje od maja, a zwłaszcza po ogłoszeniu 30 czerwca listu Benedykta XVI do katolików chińskich - informuje KAI.
Indyjscy obrońcy praw człowieka z zadowoleniem przyjęli zawetowanie przez gubernatora stanu Gudżarat kontrowersyjnej ustawy, ograniczającej możliwość zmiany religii. Nawal Kishore Sharma, podejmując taką decyzję powołał się na konstytucję federalną, która gwarantuje wszystkim obywatelom swobodne wyznawanie, praktykowanie i upowszechnianie religii - informuje KAI.
Biskupi Wenezueli przyjęli z oburzeniem sugestie prezydenta Hugo Chaveza, jakoby miejscowy Kościół należał do spisku kierującego nieudanym przewrotem wojskowym w kwietniu 2002 r. Ówczesny przewodniczący episkopatu abp Baltazar Porras nazwał te insynuacje "grubymi nićmi szytą manipulacją" - informuje Radio Watykańskie.
We Włoszech co cztery dni powstaje nowy meczet - pisze w niedzielnym numerze "Corriere della Sera". Według największej włoskiej gazety w ciągu ostatnich siedmiu lat liczba muzułmańskich świątyń w Italii wzrosła ponad dwukrotnie - informuje portal prawy.pl.
Gdyby tak postawić pytanie pierwszemu napotkanemu katolikowi w Polsce: "Co to jest pacierz?", to z całą pewnością powiedziałby nam, że są to modlitwy "Ojcze nasz", "Zdrowaś Maryjo" i "Wierzę...". Co pobożniejsi dodaliby jeszcze modlitwę do Anioła Stróża i 10 przykazań.
Kościół katolicki w Australii nie zamierza wspierać kampanii "bezpiecznego seksu", jaką rząd stanu Nowa Południowa Walia ma zamiar przeprowadzić podczas Światowego Dnia Młodzieży w Sydney w lipcu 2008 r. Poinformował o tym dziennik "The Sydney Morning Herald". Podobną akcję władze stanowe prowadziły już m.in. w czasie igrzysk olimpijskich w 2000 r., rozprowadzając prezerwatywy wśród ich uczestników - informuje KAI.
Tylko 26 kandydatów zgłosiło się w tym roku do seminarium duchownego w archidiecezji krakowskiej - informuje KAI. To o połowę mniej niż w ubiegłym roku - alarmuje krakowski biskup pomocniczy Jan Szkodoń.
Episkopat Filipin ustanowił specjalną komisję, która poprowadzi kampanię przeciwko dziecięcej pornografii. Na jej czele stanęła była ambasador przy Stolicy Apostolskiej, Henrietta de Villa - informuje Radio Watykańskie.
... 
827
828
829
830
831
832
833
834
835
...