Metropolita Manili pozwolił na sprawowanie niedzielnej i świątecznej Eucharystii na terenie centrów handlowych. W uzasadnieniu swojej decyzji kard. Rosales stwierdził, że w ten sposób wychodzi naprzeciw potrzebom tysięcy filipińskich rolników, którzy muszą przyjechać do miasta na cotygodniowe zakupy - podaje KAI.
Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zobowiązał ministra pracy Xaviera Bertranda do prawnego ustanowienia tzw. statutu ojczymów, w celu "umożliwienia dorosłym, żyjącym z dziećmi, ale nie będącym ich rodzicami biologicznymi podejmowania zwyczajowych akcji codziennego życia". Jak informuje "Nasz Dziennik", statut ten "ma zabezpieczyć prawnie" uczuciowe związki między tymi dzieci i osobami je wychowującymi, a w praktyce oznacza to otwarcie prawnej furtki do adopcji i wychowywania dzieci przez homoseksualistów.
Stwierdzamy ewolucję społecznego zjawiska turystyki: od turystyki słońca, plaży i byków do turystyki kulturowej i religijnej - napisali uczestnicy XXVII Krajowych Dni Dziedzictwa Kulturowego Kościoła, jakie odbyły się w San Cristóbal de La Laguna na Teneryfie. Wzrost tendencji na rzecz turystyki kulturowej i religijnej jest odpowiedzią na potrzebę znalezienia bardziej znaczących doświadczeń, które przemieniłyby turystę wewnętrznie - czytamy w cytowanym przez Radio Watykańskie tekście.
Indyjski Kościół wyraził poważne zaniepokojenie arbitralnym aresztowaniem dwóch zakonnic w stanie Orissa. Zdaniem rzecznika episkopatu doszło do niego na zamówienie fundamentalistów hinduistycznych, którzy dążą do oczerniania Kościoła - podaje Radio Watykańskie.
"Miłość jest silniejsza niż wszystko" - z transparentem o takiej treści grupa najwyższych rangą szwedzkich duchownych weźmie udział w paradzie homoseksualistów, która za trzy dni przejdzie przez Sztokholm - informuje dziennik.pl.
Choć oficjalnie rozpoczyna się dopiero dziś, już pociągnął za sobą, podobnie jak w poprzednich latach, ofiary śmiertelne - pisze "Nasz Dziennik" o organizowanym przez Jerzego Owsiaka w Kostrzynie nad Odrą festiwalu Przystanek Woodstock. W czwartek zginał młody człowiek, który wypadł z pociągu w drodze na tę imprezę.
Premier Romano Prodi zarzucił włoskiemu Kościołowi katolickiemu, że nie przypomina wiernym o obowiązku płacenia podatków - informuje "Rzeczpospolita".
Z przedwyborczych deklaracji PiS pod hasłem "Katolicka Polska w chrześcijańskiej Europie" w praktyce nie zostało zrealizowane nic. Trudno bowiem nazwać, skądinąd słuszne, zwalczanie postkomunistycznego układu polityczno-medialno-biznesowego przywracaniem chrześcijańskich zasad w społeczeństwie.
"Prawdziwym i szczerym katolikiem jest ten, kto prawdę Bożą, kto Kościół, kto Ciało Chrystusa miłuje, kto nad boską religię, kto nad wiarę katolicką niczego wyżej nie ceni, ani niczyjej powagi, ani miłości, ani geniuszu, ani wymowy, ani filozofii, lecz gardzi tym wszystkim i niewzruszenie trwa przy wierze (...) "
W swojej apologii PAX–u red. Engelgard sugeruje mimochodem – nie on pierwszy zresztą – że PAX był niejako w prostej linii kontynuatorem ruchu narodowego sensu proprio. Personalnie przekładać by się to miało na postaci Romana Dmowskiego i Bolesława Piaseckiego, gdzie drugi miałby być następcą pierwszego. Jest to sugestia, która – łagodnie rzecz ujmując – rozmija się cokolwiek z prawdą.
... 
828
829
830
831
832
833
834
835
836
...