Nasze kampanie
 
Chcą usunąć pomnik Księdza Skargi! Nie pozwolimy na to!

Z wielkim niepokojem i oburzeniem przyjęliśmy informację, iż w krakowskim magistracie podjęto decyzję o usunięciu z przestrzeni publicznej Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa pomnika księdza Piotra Skargi – Sługi Bożego, Kaznodziei Narodu, zasłużonego dla Ojczyzny Patrioty i Patrona naszego Stowarzyszenia – głosi oświadczenie wydane przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi w związku z planami przeniesienia pomnika naszego Patrona z placu św. Marii Magdaleny w Krakowie.

Pomnik ma zostać przeniesiony na pobliski teren Collegium Broscianum Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy bocznej ścianie kościoła pw. św. Piotra i Pawła, gdzie byłby zdecydowanie mniej widoczny. Oficjalnym uzasadnieniem przesunięcia monumentu jest rewitalizacja placu pod tereny zielone. Jednakże nie ma to zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością: Kraków w ostatnim czasie masowo betonuje swoją zieleń, więc szukanie pod nią miejsca akurat na niewielkim placu św. Marii Magdaleny budzi duże zdziwienie. Powstaje więc uzasadniona obawa, że pomysłowi usunięcia pomnika księdza Piotra Skargi nie przyświeca inna myśl, niż tylko niszczenie miejsc upamiętniających polskich patriotów i osób zasłużonych dla cywilizacji chrześcijańskiej i Kościoła Katolickiego.

W związku z tą oburzającą sytuacją wystosowaliśmy także list otwarty do Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego, w którym piszemy m.in.: Zaniepokojeni takimi działaniami władz miasta zwracamy się do Pana Prezydenta o odstąpienie od decyzji, która wprowadza konflikty i podziały wśród mieszkańców Krakowa i całej Polski. Uważamy, że szacunek dla postaci księdza Piotra Skargi oraz dla wszystkich, którym leży na sercu pokój społeczny, powinny być wystarczającą motywacją dla Pana Prezydenta – gospodarza miasta, na które od wieków zwracają się oczy Polaków z całego kraju oraz Polaków żyjących poza granicami swojej Ojczyzny.

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!