25. numer Przymierza z Maryją

listopad, grudzień 2005 2005


Drodzy Przyjaciele,
Wielkimi krokami zbliża się już do nas radosny i błogosławiony czas Świąt Bożego Narodzenia. Od wczesnego dzieciństwa te cudowne chwile związane z oczekiwaniem i narodzinami naszego Zbawiciela są dla nas źródłem wielu nadziei i szczęścia. Tekstem Blask prawdy, dobra i piękna chcemy przybliżyć Wam Drodzy Przyjaciele ową szczególną i niepowtarzalną atmosferę świąt, którym w niezwykły sposób w naszym klimacie towarzyszy zazwyczaj śnieg i mróz. Jaka jest symbolika Bożego Narodzenia, dlaczego wspomnienia tego czasu z dzieciństwa budzą w nas tyle ciepłych i tęsknych wspomnień? Wreszcie, dlaczego tak ważna jest dla nas ochrona tego drogocennego klejnotu i zachowywanie właściwej atmosfery świąt? – o tym wszystkim można przeczytać w tekście głównym obecnego numeru „Przymierza z Maryją".

 
Godność i honor kobiety to pojęcia, które dzisiaj wydają się być najmocniej atakowane przez antycywilizacyjne wzory tzw. popkultury. Dlaczego zdobycie duszy kobiety jest tak ważne dla szatana, który pragnie zgubić człowieka? O tym można przeczytać w dziale Rodzina w tekście pt. Honor kobiety.


Wierzę w świętych obcowanie…
– to tytuł artykułu ks. Adama Martyny w dziale Słowo Kapłana, w którym autor wyjaśnia, na czym polega ta prawda naszej świętej wiary katolickiej.


Niedawno obchodziliśmy święto Chrystusa Króla Wszechświata, dlatego w dziale Zapomniane prawdy i wartości przypominamy słowa Ojca Świętego Piusa XI z encykliki Quas Primas – o ustanowieniu święta Pana Naszego Jezusa Chrystusa Króla. Warto przypomnieć sobie nauczanie Kościoła dotyczące panowania Pana Jezusa i że jako katolicy jesteśmy zobowiązani do troski i starania, aby Jego panowaniu podane były nie tylko dusze, ale całe rodziny, społeczności i państwa. To pragnienie Pana Jezusa w odniesieniu do naszej ojczyzny najdobitniej wyrażone zostało w objawieniach Sługi Bożej Rozalii Celakówny, apostołki Intronizacji Pana Jezusa na Króla Polski.

 

Na zbliżający się czas Bożego Narodzenia przyjmijcie Drodzy Przyjaciele od całego zespołu redakcyjnego „Przymierza z Maryją" najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych, opieki Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa. Niech nadchodzący Nowy Rok 2006 będzie czasem, w którym nasze rodziny na wzór Świętej Rodziny będą ostoją wzajemnej miłości, oddania i cierpliwości. Niech nowo narodzony Pan Jezus błogosławi naszej Ojczyźnie i sprawi, aby stała się rzeczywistym Królestwem Przenajświętszej Maryi Panny, a dzięki temu Jego Królestwem.

 

W Jezusie i Maryi
Sławomir Skiba,
redaktor naczelny
Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!