Święty Benedykcie, broń mnie od złego!

lipiec 2019
Święty Benedykcie, broń mnie od złego!

Święty Benedykcie, broń mnie od złego!

Św. Benedykt z Nursji znany był z wielkiej czci dla Krzyża Świętego. To dzięki Jego regule zakonnej, opartej na modlitwie i pracy, na naszym kontynencie rozkwitła wiara chrześcijańska, a on sam został nazwany Patronem Europy. Dlatego też właśnie ze św. Benedyktem związana jest kolejna kampania Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi. Do ponad 282 790 Korespondentów z całej Polski wysłaliśmy pakiet Święty Benedykcie – broń mnie od złego!

Głównym elementem pakietu jest medalik krzyżowy św. Benedykta. Został on upowszechniony w XVII i należy do najstarszych i najbardziej czczonych medalików w Kościele katolickim. Medalik św. Benedykta to doskonała pomoc w codziennej pracy nad sobą, a dzięki jego noszeniu można dostąpić wielu łask. Konieczna jest  do tego silna wiara połączona z modlitwą i oddawaniem czci patronowi Europy.

W przesyłce znajduje się też poświęcony przez kapłana plastikowy obrazek z wizerunkiem św. Benedykta. Na jego odwrocie umieściliśmy egzorcyzm do św. Benedykta po polsku i po łacinie. Należy go odmawiać szczególnie w chwilach pokusy.

Ponadto pakiet zawiera ciekawą broszurkę Medalik św. Benedykta przedstawiającą między innymi najważniejsze informacje dotyczące św. Benedykta i Jego kultu, wyjaśnienie symboliki medalika czy modlitwy do św. Benedykta z Nursji. Ważnym elementem przesyłki jest karta na podziękowania i prośby do św. Benedykta.

W odpowiedzi na tę wysyłkę nasi Korespondenci nadesłali 33 544 karty z zapisanymi podziękowaniami i prośbami do św. Benedykta, które przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi złożyli 24 października 2019 r. w klasztorze ojców benedyktynów w Nursji. Tego dnia, w którym minęło dokładnie 55 lat, od kiedy św. Benedykta ogłoszono Patronem Europy, ojcowie benedyktyni odprawili w Nursji Mszę Świętą w klasycznym rycie rzymskim za wszystkich uczestników akcji.

Część środków zebranych na propagowanie tej kampanii, Stowarzyszenie przeznaczyło na odbudowę XVI-wiecznego kościoła zniszczonego podczas trzęsienia ziemi, które nawiedziło Nursję w 2016 roku. Istotnie pomogły one w dokończeniu renowacji świątyni, fasady i dzwonnicy. Miło nam poinformować właśnie zakończyły się prace przy odbudowie dzwonnicy.

Kolejna Msza św. za wszystkich uczestników kampanii odbyła się  w klasztorze św. Benedykta w Nursji 24 października 2020 roku o godzinie 10.00.

Wszystkie prace przy renowacji kościoła, w których finansowaniu udział wzięli Darczyńcy naszego Stowarzyszenia, zostały zakończone w 2020 roku. W artykule w dziale Aktualności (pod tym linkiem) opisaliśmy dokładnie tę inicjatywę oraz zamieściliśmy galerię zdjęć z benedyktyńskiego kościoła po jego odrestaurowaniu.