Klub „Polonia Christiana” w Warszawie powraca z kolejnym ciekawym wykładem. Zapraszamy na spotkanie z prof. Robertem Ptaszkiem (KUL), zatytułowane: „Fideizm. Groźne konsekwencje wiary bez rozumu”. Z wybitnym znawcą filozofii, wielokrotnym gościem naszych Klubów i konferencji spotkamy się - w nowej lokalizacji - już w środę 28 lutego.
Nasze środowisko w Szczecinie, po niezwykle udanych zeszłorocznych spotkaniach w ramach „klubowego” cyklu, powraca z nowym zaproszeniem, związanym z pewną nowością wydawniczą na rynku książek katolickich. Szczeciński Klub "Polonia Christiana" zaprasza bowiem na spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem, zatytułowane tak jak jego odkrywcza publikacja: „Arka Noego odnaleziona”.
To niezwykle gorliwy, wierny Bogu i Polsce, patron naszej Ojczyzny. Mimo wielkiego życiorysu i różnych cudownych wydarzeń rozgrywających się już po jego śmierci, Andrzej Bobola dla wielu Polaków wciąż jest postacią nieodgadnioną. Zmieniamy to za sprawą kampanii pobożnościowych, a także ciekawych spotkań tematycznych. Na dwa takie spotkania zapraszamy już w lutym!
- Od października ubiegłego roku w różnych miejscowościach Podkarpacia odbyło się już blisko 20 spotkań poświęconych świętemu Szarbelowi. Zainteresowanie kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufem Antunem Machlufem, czyli świętym Szarbelem, jest naprawdę olbrzymie. Warto poznać historię i dzieła życia tej wyjątkowej postaci. Najbliższe prelekcje odbędą się w Żołyni i w Radomyślu Wielkim – informuje Jacek Kotula, znany na Podkarpaciu działacz na rzecz obrony chrześcijaństwa i życia dzieci nienarodzonych.
2 lutego 1536 roku w mazowieckim Grójcu przyszedł na świat Piotr Skarga, który swoimi dziełami oraz działalnością społeczną, edukacyjną i polityczną w pełni zasłużył na tytuł Kaznodziei Narodu. W rocznicę urodzin wielkiego Polaka, jak co roku, delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi złożyła wieniec pod pomnikiem Patrona, stojącym na placu św. Marii Magdaleny przy Drodze Królewskiej w Krakowie.
Działacze katoliccy, których łączy zaangażowanie w inicjatywy społeczne i modlitewne, takie jak Marsze w obronie św. Jana Pawła II, czy też Marsze Dla Życia i Rodziny, przyjęli wspólny dokument w formie apelu do wszystkich rodaków. Pod wezwaniem podpisał się również przedstawiciel naszej organizacji. Publikujemy pełną treść apelu wraz z opisem nowej inicjatywy modlitewnej, podjętej przez jego autorów.
Nasz Klub w Przeworsku zaprasza na ciekawe wydarzenie! Przywracamy pamięć o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Naszym prelegentem będzie Jacek Kotula. Wstęp wolny!
Kobietom i lekarzom w klinikach aborcyjnych rozdaje medaliki i róże, modli się o ocalenie dzieci skazywanych na zabicie przez rodziców i medyków. Za te „winy” przesiedziała w więzieniu już kilka lat, ale nie zamierza ustępować w walce o obronę życia poczętego. O bohaterskiej walce kanadyjskiej działaczki Mary Wagner opowiadać będzie znany działacz pro-life Jacek Kotula, który dwukrotnie gościł Mary Wagner w Polsce. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają do Łańcuta (4 lutego) i Sarzyny (24 lutego).
1
2
3
4
5
6
7
8
9
...