1 sierpnia 1944 roku dziesiątki tysięcy polskich patriotów stanęło do nierównej walki z regularnymi siłami zbrojnymi III Rzeszy Niemieckiej, wspieranym przez jednostki kolaboracyjne tworzone głównie z obywateli Związku Sowieckiego. Powstanie Warszawskie było jednym z najtragiczniejszych zrywów patriotycznych w najnowszej historii naszej Ojczyzny, które bezwzględnie zostało politycznie i militarnie rozegrane przez zbliżające się do Warszawy wojska sowieckie.
„Krwawa niedziela na Wołyniu” 11 lipca 1943 roku przyniosła śmierć tysiącom Polaków, którzy zostali zaatakowani przez zbrodniarzy z UPA, wspomaganych często przez miejscową ludność ukraińską. To data uznana za kulminację ludobójstwa, którego celem było przeprowadzenie czystki etnicznej i zniszczenie innych niż ukraiński narodów zamieszkujących Wołyń i Małopolskę Wschodnią. Zbrodnia Wołyńska to wciąż krwawiąca rana, to tysiące nieosądzonych i nierozliczonych bestialskich przestępstw, kładących się do dzisiaj cieniem na relacje polsko – ukraińskie.
Dzień 11 lipca jest uznawany za rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Ma to związek z epicentrum mordów i prześladowań na Polakach z Wołynia i wschodniej Małopolski i tzw. krwawą niedzielą, jaka rękoma ukraińskich nacjonalistów dokonała się 11 lipca 1943 r. Dla upamiętnienia tej wciąż nierozliczonej zbrodni, nasze delegacje złożyły wieniec pod pomnikiem ofiar ludobójstwa na Wołyniu, zlokalizowanym na krakowskim Cmentarzu Rakowickim.
W niedzielę 25 czerwca 2023 roku ulicami Krakowa przeszedł dziewiąty już „Marsz dla Życia i Rodziny”. W wesołej, rodzinnej manifestacji w obronie życia wzięło udział kilka tysięcy osób opowiadających się za zdrową rodziną, ochroną dzieci przed deprawacją i manipulacjami dokonywanymi przez wyznawców zgubnych ideologii. Tegoroczna edycja marszu, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, odbyła się pod hasłem „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”.
Kluby „Polonia Christiana” w Szczecinie i w Stargardzie zapraszają na spotkanie z Krystianem Kratiukiem poświęcone tematowi objawień w Gietrzwałdzie. Temat obydwu spotkań to próba odpowiedzi na rolę naszego narodu w osiąganiu celu, jaki postawiła przed Polakami Matka Boża, objawiając się w Gietrzwałdzie w 1877 roku. Prelekcje i dyskusje odbędą się w środę 28 czerwca w Stargardzie i w czwartek 29 czerwca w Szczecinie.
W czerwcu mija 146 lat od jedynych w Polsce objawień maryjnych, uznanych przez Kościół za prawdziwe. Wobec tej ważniej rocznicy wspomnijmy treść tamtych objawień i pomyślmy o wezwaniu do modlitwy, jakie padły w Gietrzwałdzie z ust Matki Bożej. Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie zaprasza na spotkanie z Jackiem Chrząszczem, poświęcone tematowi „Pokuta narodowa w świetle objawień w Gietrzwałdzie”.
To już nie jest chiński wyjątek. To metoda, którą rządy największych państw świata – w tym także zachodnich liberalnych demokracji – chcą przetestować i upowszechnić dla totalnej kontroli społeczeństwa. Czym jest tzw. system kredytu społecznego oraz w których polskich gminach przetestowano go po raz pierwszy – o tym wszystkim opowie gość naszych najbliższych spotkań we Wrocławiu i w Krakowie, dr Jakub Majewski.
Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Przemiana konsekrowanego chleba oraz wina w Ciało i Krew Chrystusa to jeden z dowodów na realną obecność Syna Bożego pośród nas. Ozdabiając domy i ołtarze obrazami religijnymi i pięknymi kwiatami oraz idąc w procesji, oddajemy hołd Jezusowi, dając przykład naszej siły i wiary w każdym miejscu naszego codziennego życia – w domach, na ulicach, w miejscu pracy.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
...