Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z wyjątkowym gościem - prof. Jackiem Janowskim, ekspertem ds. informatyki prawniczej oraz nowych technologii gromadzenia danych i śledzenia. O architekturze procesu znanego jako Wielki Reset wysłuchają Państwo już w środę 27 września 2023 r.
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie podejmujące temat niezwykle ważny, a ostatnio także, za sprawą filmu „Sound of freedom”, nośny społecznie. Haniebny proceder handlu ludźmi odbywa się na masową skalę także w krajach afrykańskich. Opowie o tym wieloletnie ekspert i działacz na rzecz walki z handlem ludźmi dr Radosław Malinowski.
Już w sobotę 16 września w Elblągu odbędą się obchody 81. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych. W bogatym programie uroczystości nie zabraknie ciekawych wydarzeń – całość zacznie się już o godz. 9 rano, a zakończy późną wieczorową porą. Nasze Stowarzyszenie jest partnerem obchodów.
Mamy dla Państwa niezwykle wartościowe spotkanie pod szyldem Klubu PCh - już w najbliższy czwartek 14 września. Psycholog Bogna Białecka przeanalizuje urastający obecnie do rangi plagi społecznej problem uzależnienia dzieci i młodzieży od elektroniki, ze szczególnym uwzględnieniem smartfonów.
Jako chrześcijanie nie możemy zapierać się własnej wiary. Nie możemy oddawać życia wiecznego za materialne wartości, jakimi chce nas kupić współczesny świat. O rozterkach i o problemach dotykających wiernych Kościoła Powszechnego opowie Krystian Kratiuk, redaktor naczelny wydawanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi portalu „PCh24.pl”, autor właśnie wydanej przez wydawnictwo Fronda książki pt. „Wielka zdrada”. Spotkanie zorganizowane jest w klubie „Miodosytnia” (ul. św. Wawrzyńca 6) w Krakowie, w czwartek 14 września o godzinie 18.00.
10 września w Markowej na Podkarpaciu będzie mieć miejsce wyjątkowa uroczystość – beatyfikacja rodziny Ulmów. Klika dni później, 16 września, na pokazy niezwykle cennych filmów o tej rodzinie oraz na konferencje poświęconą siostrze Wandzie Broniszewskiej zapraszają Klub „Polonia Christiana” wraz z Uniwersytetem Peregrini z Leżajska.
Siedem lat temu, 26 sierpnia 2016 r., w trakcie Mszy Świętej przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej wpis do Księgi Wot na Jasnej Górze, w imieniu członków, przyjaciół i osób wspierających Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, złożył prezes Sławomir Olejniczak. Trzydziestometrowy zwój z blisko 67 tysiącami podpisów czcicieli Matki Bożej trafił na stałe do jasnogórskiego skarbca.
103 lata temu w Bitwie Warszawskiej, w której odradzająca się Rzeczpospolita pokonała nawałę bolszewicką, ważyły się losy Polski, Europy, a może i świata. W starciu Wojska Polskiego z ateistyczną Armią Czerwoną okazało się, że do zwycięstwa nie wystarcza masa żołnierska, rzucona przez bolszewików przeciw naszej Ojczyźnie. Nasi ojcowie wygrali z przeważającymi siłami czerwonoarmistów dzięki swojemu patriotyzmowi i wierze, której przykłady dawali duchowni.
1
2
3
4
5
6
7
8
...