Jezus Chrystus zmartwychwstał! Ta prawda będąca filarem naszej wiary jest dla nas zachętą, abyśmy uroczyście i pobożnie obchodzili Święta Wielkiej Nocy. Nawiązując do tego, Zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pragnie wszystkim Państwu złożyć świąteczne życzenia.
W Szczecinie i w Stargardzie zapraszamy na spotkania Klubów „Polonia Christiana” pod wspólnym tytułem „Globalizm - neomarksizm w praktyce". Będzie można wysłuchać i porozmawiać z Witoldem Gadowskim, redaktorem znanym z analitycznych ocen rzeczywistości oraz dokonującym trafnych prognoz zmian społeczno – gospodarczych.
„Kłamstwa i manipulacje, fałszywe oskarżenia wobec kard. Wojtyły i kard. Sapiehy” – to temat ważny ze względu na nową falę ataków na duchownych, układających się w szerszą kampanię dyskredytującą autorytety narodowe, religijne i moralne. Przykłady powielania nieprawd, bezpodstawnych oskarżeń i manipulowania materiałami o dwóch wielkich Polakach – kardynale Wojtyle i kardynale Sapiesze – omówi już w czwartek 13 kwietnia dr hab. Rafał Łatka.
Rządzona przez Władimira Putina Rosja chyba nigdy dotąd nie wywoływała tak silnych negatywnych emocji. Jednakże myśl polityczna, stanowiąca od zawsze zaplecze intelektualne dla ukierunkowania działań na arenie międzynarodowej, wykracza poza ten stan. O polskich konserwatywnych koncepcjach polityki wobec Rosji w XIX i XX wieku opowie gość naszego najbliższego spotkania w Krakowie – red. Piotr Doerre.
Poświąteczne spotkanie pod szyldem Klubu „Polonia Christiana” w Lublinie będzie poświęcone głośnej publikacji „Zrównoważony rozwój: zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia”. Dlaczego raport Agnieszki Stelmach wywołał takie poruszenie w opinii publicznej? Jakie zagrożenia już w najbliższych latach czekają nas wszystkich w związku z realizacją rewolucyjnej Agendy 2030? Serdecznie zapraszamy do przybycia i poinformowania znajomych o tym wydarzeniu.
Ataki na Św. Jana Pawła II to kolejna odsłona walki z chrześcijańską wizją świata i kolejny etap odwracania systemu wartości, budujących porządek moralny. Posługiwanie się materiałami wytworzonymi przez komunistyczne służby bezpieczeństwa oraz szkalowanie pamięci Wielkiego Polaka to także konsekwencja burzenia tego, z czego jesteśmy dumni jako Polacy i katolicy. Wyrazem sprzeciwu wobec tej agresji jest organizowany w Krakowie „Biały Marsz”, który przejdzie tymi samymi ulicami, jakimi szedł „Biały Marsz” zorganizowany w Krakowie w maju 1981 r., po zamachu na Papieża – Polaka w Rzymie.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, Discovery Institute oraz Steno Institute organizują naukową konferencję pt. „Wiara i nauka w dobie sekularyzacji”. Jej cel to przedstawienie aktualnego, niezafałszowanego stanu nauki w kwestiach takich jak powstanie życia i gatunków. Czym jest inteligentny projekt? Jakie dowody na teorię ewolucji już zostały obalone? Na naszej konferencji nie zabraknie arcyciekawych tematów i wybitnych panelistów.
Po niezwykle udanym spotkaniu w Krakowie, podczas którego przybyli widzowie szczelnie wypełnili salę konferencyjną, ojciec dr Michał Chaberek OP odwiedzi Olsztyn i Elbląg, gdzie wygłosi swój wykład pt. „Czy człowiek pochodzi od małpy?”. Nie zabraknie przekonujących dowodów i prowokujących pytań. Zapraszamy na te spotkania.
1
2
3
4
5
6
7
...