Św. Szarbel, beatyfikowany 5 grudnia 1965 roku, kanonizowany 9 października 1977 roku, jest jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła Katolickiego. Do Jego grobu w Annaji w Libanie wiodą trasy pielgrzymek wiernych, szukających uzdrowień, wsparcia i pomocy. O wyjątkowości św. Szarbela opowie Jacek Kotula podczas cyklu spotkań w kilku miejscowościach Podkarpacia...
Mechanizmy prowokacji wykorzystywane są często do przeprowadzenia radykalnych zmian, mają odwrócić uwagę od faktycznego inicjatora działań, czasem przerzucić odpowiedzialność za niepopularne decyzje na inny podmiot. O roli prowokacji w historii Polski opowie na warszawskim spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” Jan Wernik, autor powieści z cyklu „Oblicza prowokacji” oraz zbioru opowiadań pt. „Wsłuchany w Miasto”, ukazującego osobiste spojrzenie na stolicę Polski.
W czwartek 18 stycznia w Radwanowicach pod Krakowem odprawiona została Msza św. pogrzebowa, podczas której pożegnaliśmy księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, znanego duchownego, działacza opozycji antykomunistycznej, prezesa Fundacji im. Brata Alberta, bojownika o prawdę i pamięć historyczną. - Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wybrał trudną drogę życia. Była to droga dotykania ran – stwierdził biskup Damian Muskus OFM w homilii pogrzebowej.
Niedawna decyzja papieża Franciszka, zezwalająca na warunkowe udzielanie przez duchownych błogosławieństw tzw. osobom ze związków jednopłciowych, wywołała nie tylko wiele kontrowersji, ale zarazem falę otwartego sprzeciwu. Liczni biskupi lub nawet całe episkopaty odmówiły korzystania z możliwości zawartych w dokumencie „Fiducia supplicans”. Ten problem poruszy gość najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Elblągu...
Dnia 9 stycznia 2024 r. w godzinach porannych zmarł ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski: kapłan katolicki obrządków łacińskiego i ormiańskiego, prezes Fundacji im. Brata Alberta, duszpasterz osób niepełnosprawnych. Wielokrotnie gościł na naszych wydarzeniach i w mediach związanych z naszym środowiskiem. Ksiądz Tadeusz to jeden z ostatnich kapłanów doby "Solidarności" i prześladowań Kościoła.
Na portalu „Krucjata Różańcowa za Ojczyznę” podano informację, że stan zdrowia księdza Stanisława Małkowskiego jest ciężki. Wielce zasłużony dla wiary i Ojczyzny duchowny choruje od dłuższego czasu. Prosimy o modlitwy w intencji uzdrowienia ks. Małkowskiego, który jest dla nas przykładem osoby oddanej pracy duszpasterskiej i działalności patriotycznej.
Z początkiem 2024 roku obiegła nas smutna wiadomość o śmierci Leona Kucharskiego - ojca p. Piotra Kucharskiego (szefa Działu Kontaktów Publicznych Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi i zarazem wiceprezesa Stowarzyszenia "Polonia Christiana"). Panu Piotrowi pragniemy złożyć szczere kondolencje, zapewniając jednocześnie o modlitwie za duszę zmarłego.
W chwili narodzin Bożej Dzieciny człowiek przestał być samotny, dany nam został bowiem Odwieczny Syn Boga Żywego, prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek. Pan nasz Jezus Chrystus, przyjmując naturę ludzką, obdarzył wszystkich ludzi prawdą, pokojem i miłością oraz dał nam moc stania się dziećmi Bożymi. Niech ta prawda towarzyszy nam podczas przeżywania tych Świąt Bożego Narodzenia.
1
2
3
4
5
6
7
...