W doniosłej i uroczystej oprawie, z udziałem kard. Gerharda Mullera, odbędzie się poświęcenie odrestaurowanych ołtarzy Bazyliki Bożego Ciała w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 19 listopada 2022 r. o godz. 12:00. Zapraszamy!
9 listopada 2022 r. odszedł do Pana o. dr hab. Benedykt Huculak OFM. Od początku działalności Stowarzyszenia im. Księdza Piotra Skargi wielki jego Przyjaciel. Wybitny teolog i naukowiec, władający kilkoma językami, w tym starożytnymi i arabskim, a przy tym skromny i pokorny syn rodziny franciszkańskiej.
Nasz warszawski Klub ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z dr. hab. prof. UKSW Rafałem Łatką. Wygłosi on dla Państwa prelekcję zatytułowaną "Wybitni polscy biskupi doby PRL". Zapraszamy do tego szczególnie wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać na żywo wiedzy, erudycji i zaangażowania prof. Łatki. Spotkanie odbędzie się już w środę 16 listopada.
Kult Maryjny od wieków wpisuje się w religijność narodu polskiego. W trudnych i w radosnych chwilach wielokrotnie zwracaliśmy się do Matki Bożej o pomoc i wsparcie. Tej tematyce poświęcone będzie spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w czwartek 17 listopada 2022 r. w Krakowie, na którym znany historyk i reżyser Dariusz Walusiak wygłosi prelekcję pt. „Matka Boża Łaskawa i Cud nad Wisłą”.
Pod płaszczem troski o jakość powietrza w Krakowie trwa walka urzędników z kierowcami. Strefa Czystego Transportu (STC) – bo o niej mowa – ma objąć teren całego miasta i dotknąć właścicieli starszych pojazdów. Tych – wbrew twierdzeniom urzędu – jest znacznie więcej niż podaje oficjalna narracja. Mieszańcy postanowili więc oprotestować szkodliwe eko-pomysły.
Klub Polonia Christiana zaprasza na spotkania z wyjątkowym gościem – redaktorem Pawłem Chmielewskim. Temat obu spotkań nie jest przypadkowy. Właśnie ukazała się książka red. Pawła Chmielewskiego pod tytułem „Nowe moce Antychrysta”. Motywem przewodnim tej książki jest kwestia bardzo trudna, ale niestety i niezwykle aktualna, czyli kryzys w Kościele Katolickim.
Czy Kraków stanie się obiektem doświadczalnym dla otwartego ataku na własność prywatną i podstawowe prawa mieszkańców? Radni chcą wprowadzić na terenie całego miasta tzw. strefę czystego transportu, co zagraża wykluczeniem z poruszania się po mieście setek tysięcy mieszkańców. W związku z tym, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, w koalicji z szeregiem innych organizacji pozarządowych, zaprasza na pikietę protestacyjną pod krakowskim magistratem.
W poniedziałek 7 listopada rozpoczynamy wydarzenie kluczowe dla każdego, kto chce żyć w normalnym świecie - bez cenzury politycznej poprawności i rewolucji kulturowej, za to z ochroną podstawowych praw i wolności. wyznawanie wiary nie skutkuje szykanami, a życie ludzkie jest szanowane od poczęcia do naturalnej śmierci. Jeżeli są Państwo za normalnością, zapraszamy do wzięcia udziału w Tygodniu Życia i Wolności, który odbywa się w dniach 7-10 listopada. Każdego dnia startujemy o godzinie 18:00
1
2
3
4
5
6
7
...