Ze smutkiem zawiadamiamy, iż zmarł wieloletni Przyjaciel Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi i środowisk Tradycji katolickiej w Polsce - ksiądz prałat Roman Kneblewski. Od lat zmagał się z chorobami i urazami, a ostatnie dni spędził w szpitalu. We wtorek skończył 72 lata.
„Jaki jest ostateczny cel antykultury? W pierwszą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” to tytuł konferencji, której temat jest niezwykle aktualny w dzisiejszych czasach. To wydarzenie komplementarne pod kątem wykładów i debat prowadzonych przez znawców problemu, idących wbrew lewicowej dekonstrukcji naszego życia społecznego i porządku moralnego. Zapraszamy do rejestracji udziału w konferencji, która odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 roku w Warszawie.
Zapraszamy wszystkich Państwa na kontynuację cyklu wykładów prof. Roberta Ptaszka w ramach spotkań naszego warszawskiego Klubu. Tym razem znany i ceniony badacz przybliży nam problem herezji kwietyzmu. Ten negujący tradycyjne nauczanie Kościoła pogląd powraca z kolejnymi falami zachwytu trendami ponowoczesności.
Pewne tematy po prostu trzeba podjąć, szczególnie gdy chodzi o sprawy najważniejsze. Dlatego zapraszamy Państwa na wyjątkową debatę, połączoną z promocją najnowszego numeru „Polonia Christiana”. W jakiej Polsce chcemy żyć w przyszłości? Jaką Ukrainę będziemy mieć za naszą wschodnią granicą? Na ile poważne będzie zagrożenie rosyjskie i w jakim stopniu jest w stanie przeciwdziałać mu państwo z wyludniającym się narodem i milionami imigrantów?
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Wydawnictwo książkowe Fronda serdecznie zapraszają na spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim oraz red. Pawłem Lisickim dotyczące ich najnowszej wspólnej książki pt. „Rozmowy Jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz”. Spotkanie autorskie poprowadzi doskonale znany naszym Darczyńcom i Czytelnikom red. Paweł Chmielewski.
Realizacja celów tzw. agendy klimatycznej zaczyna powoli przypominać instalowanie komunizmu metodami mieńszewików, a czasami wprost bolszewików. Czy wdrożenie Zielonego Ładu doprowadzi do masowego terroru wobec milionów obywateli, którzy nie będą chcieli zrezygnować ze swojej własności, wolności i dotychczasowego poziomu życia? O tych gigantycznych zagrożeniach będzie mówił w Elblągu wiceprezes naszego Stowarzyszenia.
Nasza wiara i dążenie do wieczności vs życie doczesne i komfort, jaki można z niego czerpać. To zderzenie, do którego współcześnie prędzej czy później musi dojść. To problem, który człowiek myślący i zarazem poważnie traktujący Boga, ma przed sobą, nawet jeśli próbuje chwilowo odsuwać gdzieś na bok. Wszak my chrześcijanie, powołani jesteśmy do wierności naszej świętej wierze i Kościołowi. Ten dylemat rozważy w ramach cyklu spotkań Klubów „Polonia Christiana” red. Krystian Kratiuk.
Pozbywamy się ostatnich złudzeń w zakresie deklarowanych i faktycznych celów tzw. agendy klimatycznej. Wszystkie projekty, takie jak Fit for 55, Zielony Ład, Krajowe Plany Odbudowy, mają swoje źródło ideologiczne w Agendzie Celów Zrównoważonego Rozwoju i zmierzają do rewolucyjnego przekształcenia świata na modłę neokomunistyczną. O tych gigantycznych zagrożeniach dla wolności i własności będzie w Jaśle mówił wiceprezes naszego Stowarzyszenia.
1
2
3
4
5
6
...