Tradycją listopadową stała się inicjatywa Krakowskich Zaduszek za Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych. Już po raz jedenasty organizują je środowiska patriotyczne Krakowa - tym razem w bogatej oprawie i z wydarzeniami towarzyszącymi. Warto przyjść i dołączyć do wspólnej modlitwy...
Kontynent afrykański jest wciąż targany wojnami i konfliktami wewnętrznymi. Bez mądrości i pokoju, płynących z nauki naszego Zbawiciela, trudno oczekiwać stabilizacji i spokojnego życia ludzi mieszkających na Czarnym Lądzie. Swój wkład w rozwój wiary u naszych braci z Afryki i budowę tam moralnych warunków do spokojnego życia mają także Przyjaciele i Darczyńcy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, do których podziękowania skierowali niedawno Alberto Vera, biskup diecezji Nacala w Mozambiku, oraz kombonianin ks. Mbusa Tulirwagho Jean-Baptiste MCCJ z miejscowości Carapira w północnej części tego kraju.
Bartosz Kopczyński, Jakub Zgierski i Robert Zawadzki to uczestnicy ciekawie zapowiadającej się debaty w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”, którą poprowadzi Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Dyskusja na temat zagrożeń, jakie niesie dla nas antykultura to dobry sposób rozpoznania wroga tradycji, wiary i porządku cywilizacyjnego, który lewicowi rewolucjoniści chcą zniszczyć. Na debatę zapraszamy do Krakowa już w piątek 15 listopada.
Obrona dzieci przed deprawacją i zniszczeniem moralnym to temat coraz bardziej aktualny. Presja środowisk sączących zgubne ideologie w umysły młodych ludzi nabiera rozpędu i dlatego, aby skutecznie chronić się przed skrajnie lewackimi ideologiami, musimy poznawać ich metody działania i uczyć się obrony tego, co normalne. O tym, jak obronić dzieci przed deprawacją, opowie w Elblągu 7 listopada br., na współorganizowanym ze Stowarzyszeniem Elbląscy Patrioci spotkaniu Klubu „Polonia Christiana”, Marcin Musiał, od lat działający na rzecz obrony życia i porządku moralnego.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, wraz z grupą Apostolatu Fatimy zapraszają na wspólne spotkanie modlitewne w drugi piątek listopada (08.11.2024). Nasze spotkania, podczas których odmawiamy Modlitwę Różańcową, stały się już tradycją. Warto dołączyć i zachęcić do udziału naszych bliskich.
W tym roku mija 800 lat od otrzymania przez św. Franciszka stygmatów. W ramach spotkań Klubu „Polonia Christiana”, już 13 listopada w Krakowie, będziemy mieli okazję wysłuchać Ojca Atanazego Wojtala, który napisał książkę pt. „Arkana serafickich stygmatów”, poświęconą otrzymaniu stygmatów przez Giovanniego Francesco di Pietro di Bernardone, czyli św. Franciszka.
Nasze wielkie dzieło pomocy katolikom w Mozambiku trwa po dziś dzień. Po owocnej akcji pomocowej zebrania środków na budowę trzech kaplic, prowadzimy kolejną kampanię, której celem jest odbudowa ośrodka duszpasterskiego w rejonie Carapira. Wysiłki te już zostały dostrzeżone m.in. przez biskupa Alberto Vera, który przekazał Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi specjalny list dziękczynny.
Zapraszamy na poświęcone św. Rafce spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Rzeszowie, na którym Jacek Kotula opowie o życiu pochodzącej z Libanu świętej i wyjątkowych zdarzeniach z jej biografii. Na spotkaniach będą obecne relikwie św. Rafki. Przypomnijmy, że Papież Jan Paweł II beatyfikował siostrę Rafkę 17 listopada 1985 roku, a 10 czerwca 2001 roku została ona kanonizowana.