Według Alessandro Monteduro, dyrektora włoskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, 400 mln chrześcijan żyje obecnie w obszarach, gdzie są zagrożeni prześladowaniami, również utratą życia. Agresja wobec katolików i miejsc kultu religijnego nasila się także w Polsce. Dlatego też powstała świecka inicjatywa „Obrona Kościoła”, dzięki której powstało kilka petycji w pilnych sprawach. Teraz zaprezentowano nowy portal pod adresem ObronaKosciola.pl.
Wiosną ubiegłego roku ważyły się losy Ukrainy napadniętej przez Rosję. W tych trudnych chwilach Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi podjęło się organizacji zbiórki na rzecz Kościoła na Ukrainie. Za ten odruch serca Polaków Arcybiskup Metropolita Lwowski Mieczysław Mokrzycki skierował ciepłe słowa podziękowania na ręce prezesa Sławomira Olejniczaka.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przystąpiło do produkcji reportażu pt. „Zamach na gotówkę”. To materiał filmowy nie tylko o wdrażaniu kontroli nad nami poprzez wchodzenie w posiadanie wiedzy o ludzkich przyzwyczajeniach i sposobie bycia. Płatności bezgotówkowe to również wyprowadzanie zysków z operacji finansowych poza granice kraju oraz danina z olbrzymich pieniędzy i jeszcze większego zasobu bezcennych informacji o miliardach ludzi.
Dziwne i niebezpieczne pomysły rodzą się w głowach światowych oligarchów, którzy – mając nieograniczone zasoby finansowe – chcą układać świat próbując wchodzić w rolę Stwórcy. Trafne obserwacje na ten temat wielokrotnie formułował znany i bezkompromisowy dziennikarz i publicysta Witold Gadowski, który będzie prelegentem spotkania Klubu „Polonia Christiana” 9 maja w Olsztynie.
Kiedy inni boją się mówić, my organizujemy konferencję i przypominamy o zbrodni dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów na polskiej ludności Wołynia i Wschodniej Małopolski. W czwartek 11 maja odbędzie się konferencja Klubu „Polonia Christiana”, poświęcona temu właśnie problemowi.
Duchowny silny duchem, wiarą i dobrocią – to bardzo dobry przykład na współczesne wyzwania cywilizacyjne. „Bosy Generał. Opowieść o św. Wawrzyńcu z Brindisi" – to temat krakowskiego spotkania Klubu „Polonia Christiana”, którego prelegentem będzie o. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz.
Stało się! Małopolski Wojewoda Łukasz Kmita zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uchwałę Rady Miasta Krakowa, ustanawiającą w grodzie Kraka wysoce szkodliwą "strefę czystego transportu". W opinii urzędu wojewódzkiego, akt ten narusza konstytucyjne wolności i prawa człowieka oraz jest niezgody z Ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Postać i droga życiowa siostry Wandy Boniszewskiej to dowód na realne działanie opieki Bożej nawet w najtrudniejszych chwilach i etapach historycznych naszej Ojczyzny. Zapraszamy na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie z siostrą Haliną Skubisz ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, która poprowadzi prelekcję pt. „Stygmatyczka w łagrze. Siostra Wanda Boniszewska".
1
2
3
4
5
6
...