Wydarzenia
 
Dlaczego Matka Boża płacze?

Francja: Pożar katedry Notre-Dame
Wielki Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 roku na zawsze pozostanie w pamięci wiernych z całego świata. Tego dnia około godziny 19 doszło do pożaru słynnej paryskiej katedry Notre-Dame. Ogień spowodował zawalenie się iglicy, a także części dachu, które spadły do środka świątyni. Strażakom udało się ocalić główną strukturę budowli, a także część najcenniejszych relikwii – m.in. Korony Cierniowej - i dzieł sztuki. Śledczy cały czas próbują ustalić, co było przyczyną zaprószenia ognia. Bardzo wymowny jest fakt, że do pożaru doszło na początku Wielkiego Tygodnia. Niestety, odbudowa świątyni w stolicy laickiej Francji będzie trwała wiele lat.

Francja: Bluźniercze profanacje
Wkrótce po tragicznym pożarze katedry Notre Dame, kiedy cały świat mógł zobaczyć grupę rozmodlonych Francuzów, w innych miejscach kraju doszło do kilku profanacji symboli wiary chrześcijańskiej. W małym miasteczku Belle-Roche zniszczona została figura świętej Barbary – patronki górników i strażaków. Sprawcy wyciągnęli figurę ze szklanej witryny, przesunęli ją na środek placu przed kościołem i niemal doszczętnie zniszczyli. Tymczasem w Marlhes w Dolinie Loary parafianie znaleźli zniszczoną figurę Matki Bożej, której zmiażdżono korpus i ucięto głowę...

Polska: Dewianci drwią z Matki Bożej
Na terenie parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku nieznani sprawcy okleili budynki sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Aureole Maryi i Dzieciątka Jezus były przemalowane na tęczowe barwy, które są znakiem tzw. środowisk LGBT. Plakaty z bluźnierczym wizerunkiem zostały zawieszone m.in. na koszach na śmieci wokół parafialnych budynków oraz na przenośnych toaletach.

Sri Lanka: Wielkanocna rzeź
Niedziela Wielkanocna na Sri Lance miała być wyjątkowym dniem świętowania tryumfu Zmartwychwstałego nad śmiercią. Tymczasem całym światem wstrząsnęły wieści o krwawych samobójczych zamachach na kościoły chrześcijan. Zginęło ponad trzysta osób, kolejnych pięćset zostało rannych. Za zamach odpowiedzialna jest radykalna lokalna islamska organizacja National Thowheeth Jama’ath (NTJ).  

USA: Sataniści stworzyli swój „kościół”
Amerykański urząd podatkowy oficjalnie uznał satanistyczną organizację „Satanic Temple” za „kościół”. Tym samym organizacja zostanie zwolniona z podatku od datków, a także będzie uprawniona do otrzymywania wpłat na… działalność charytatywną (sic!).  

Indie: Radykałowie podpalili katolicką szkołę
Hindusi nie ustają w prześladowaniach chrześcijan. W Indiach doszło do wielu aktów agresji ze strony miejscowych radykałów, którzy m.in. podpalili katolicką szkołę w stanie Manipur. Ponadto wobec nauczycieli oraz uczniów dopuszczono się licznych pogróżek i innych rodzajów agresji. Zaledwie dwa dni wcześniej doszło do ataku na uczniów chrześcijańskiej szkoły podstawowej w dystrykcie Palghar w stanie Maharasztra. Członkowie radykalnego ugrupowania hinduskiego Antarrashtriya Hindu Parishad, zaatakowali placówkę, wybijając szyby w oknach. Napastnicy ustawili przed budynkiem transparent wzywający rodziców, aby nie posyłali swych dzieci do tej szkoły.

UE: Będą finansować ideologię gender
Na niedawnym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego przyjęto program „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości", którego celem ma być wsparcie organizacji pozarządowych. Jego treść sugeruje jednak, że w rzeczywistości może on służyć dotowaniu stowarzyszeń promujących ruch LGBT i ideologię gender.
Dokąd zmierzasz Europo?

Chile: Komunia Święta tylko na stojąco
Podczas wielkoczwartkowej Mszy Świętej w katedrze w chilijskiej stolicy doszło do poważnego skandalu. Biskup Celestino Aós Braco OFMCap, od marca tego roku pełniący funkcję administratora apostolskiego archidiecezji Santiago, nie udzielał Komunii Świętej tym wiernym, którzy chcieli przyjąć ją … klęcząc! Wierni, którzy przyjmowali ją stojąc, mogli zrobić to zarówno do ust, jak i „na rękę”. W pozycji klęczącej nie było to jednak w ogóle możliwe. Na jednym z nagrań z uroczystości widać kobietę, która chce przyjąć Komunię na kolanach; biskup stojąc przed nią trzyma Ciało Chrystusa tak wysoko, że ta nie może go dosięgnąć. Kobieta otrzymała Komunię dopiero, gdy wstała. Później w ten sam sposób potraktowane zostały jeszcze dwie osoby: mężczyzna i kobieta, która ostatecznie nie przyjęła Komunii.
Widok biskupa ignorującego postawę najwyższej czci dla Ciała Chrystusa, to ogromny skandal!

Słowacja: LGBT i gender zagląda do szkół
Dyrekcje szkół na Słowacji akceptują kampanie służące promowaniu ideologii gender. W bratysławskim gimnazjum im. Jura Hronca kierownictwo szkoły zaapelowało do uczniów, aby w ramach „Gender Swap Day” przebrali się za osoby przeciwnej płci. Do skandalicznej akcji nie doszło po fali krytyki ze strony rodziców i opinii publicznej. Sprzyjanie liberalizmowi i kierowanie sympatii uczniów do „postępowych myśli” to z kolei zarzut wobec jednego z gimnazjów w Koszycach. Zorganizowano tam debatę o Unii Europejskiej, na którą zaproszono kandydatkę z koalicji Postępowa Słowacja - Razem, ugrupowania prezydent Zuzany Čaputovej, otwarcie głoszącej akceptację m.in. dla związków partnerskich osób tej samej płci.