Nasze kampanie
 
Letni Uniwersytet w Austrii

W dniach 27-31 lipca 2003 roku w austriackim Gaming około 100 km od Wiednia, w pokartuzjańskim klasztorze, odbył się Trzeci Uniwersytet Letni zorganizowany przez austriackie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP).
W zajęciach, których tematem przewodnim było tym razem „Dziedzictwo Karolińskie Chrześcijańskiej Cywilizacji Zachodu wobec podwójnego zagrożenia - laickiej tyranii i islamskiego fundamentalizmu", uczestniczyła także dwudziestoosobowa grupa Polaków związanych z Sekcją Rycerską „Lepanto" i Krucjatą Młodych w Życiu Publicznym działających przy SKCh im. Ks. P. Skargi. Wraz z Polakami w wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele trzynastu krajów: z USA, Brazylii, Peru, Boliwii, Włoch, Niemiec, Francji, Portugalii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Białorusi i Austrii. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło około 130 osób.
Gościem specjalnym Letniego Uniwersytetu, już po raz kolejny, był JE Ks. Bp Juan Rodolfo Laise OFM Cap. z San Luis w Argentynie, który obecnie mieszka w San Giovani Rotondo miejscu działalności św. Ojca Pio. Ksiądz Biskup przez cały czas trwania Uniwersytetu służył swoją posługą pasterską w codziennej Mszy Świętej oraz w konfesjonale. Kilkudziesięciu chłopców przyjęło Szkaplerz Karmelitański z rąk Ks. Biskupa Laise. Wśród nich było również kilku Polaków.