Listy od Przyjaciół
 
Listy
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

Dziękuję bardzo za przysłanie mi 11. numeru „Przymierza z Maryją". Przyniósł mi on wielką radość i satysfakcję, szczególnie zaś tekst, w którym przeczytałam o ks. Ignacym Skorupce, tym zapomnianym bohaterze "Cudu nad Wisłą". Gdy czytałam w jakichkolwiek wydawnictwach na ten temat, to osoba ks. Ignacego jest raczej zupełnie pomijana, a przecież gdyby nie jego wzniosły poryw, ta wspaniała młodzież, która broniła Warszawy, zupełnie straciłaby wiarę w zwycięstwo.
Jeszcze raz dziękuję Wam za przypomnienie tej wspaniałej postaci. Bóg zapłać!

Maria z Tomaszowa Lubelskiego

***
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

Bardzo się cieszę, że Wasz Instytut rozwija działalność. Materiały, które mi przesyłacie, pomagają mi w trudnym dla mnie okresie mojego życia. Otóż, trzy lata temu zachorowałam i żadne lekarstwa, pobyty w szpitalach nie przynosiły żadnego rezultatu. Wyszły mi wszystkie włosy i nikt nie wie, co mi dolega. Odkąd otrzymuję Wasze materiały, zaczęłam się z ich pomocą modlić. Zaczęła się pogłębiać moja wiara i polepszył się stan mojego zdrowia.
Serdecznie Was pozdrawiam i dziękuję za Wasze modlitwy.

Elżbieta z Lubuskiego

***

Pragnę podziękować za Wasze materiały. Chociaż mam dopiero 13 lat, to postanowiłam Was wesprzeć pieniędzmi, które zarobiłam na zrywaniu porzeczek.
Jestem bardzo wdzięczna za piękne obrazy, które zostały mi przesłane. Pierwszy przedstawiał wizerunek Matki Bożej Fatimskiej, a drugi Najświętsze Serce Pana Jezusa. Dziękuję także za kolejne numery „Przymierza z Maryją", które zawierają wiele informacji o Kościele i współczesnym świecie. Dowiedziałam się z nich „dlaczego Matka Boża płacze?" i wtedy zrozumiałam jak bardzo smucą i bolą Maryję, naszą Matkę grzechy popełniane przez ludzi.
Wiele radości sprawiły mi także książeczki: „Cudowny Medalik", Krucjata Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi" i „Droga Krzyżowa". Dzięki nim mogłam podziękować Bogu za życie i zdrowie.
Na szyi noszę z ufnością przesłany przez Was Cudowny Medalik i wierzę, że Maryja czuwa nade mną i pomaga sprostać wszystkim napotkanym trudnościom. Kiedy coś ciąży mi na sercu, zwracam się o pomoc do Matki Bożej przez „Nowennę do Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika", która pomogła mi w wielu sytuacjach.
Kończąc ten list pragnę pozdrowić wszystkich pracowników Instytutu im. Ks. Piotra Skargi.

Magdalena z Lubelskiego

***
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Dziewica!
Dziękuję Wam serdecznie za Cudowny Medalik, który otrzymałam gdy przebywałam w szpitalu. Od razu pomyślałam, że Matka Najświętsza pomoże mi przezwyciężyć strach, bo akurat oczekiwałam na operację. Maryja przybyła do mnie wtedy, gdy jej najbardziej potrzebowałam. Założyłam medalik i pomyślałam, ze wszystko będzie dobrze, że operacja się uda.
Zostałam cudem uratowana po bardzo ciężkim zawale serca. Miałam bardzo niewiele szans na przeżycie, ale okazało się, ze jednak wróciłam do domu i powoli powracam do zdrowia.
Dziękuje Wam także za wizerunek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będę się teraz modliła o szybki powrót do zdrowia i o błogosławieństwo dla Waszej Fundacji.
Niech każdy zwróci się do Najświętszej Panienki o pomoc, a na pewno ją otrzyma.

Genowefa z Zachodniopomorskiego

***

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Dziewica!
Pełne dane nadawców listów do wiadomości Redakcji Serdecznie dziękuję za materiały modlitewne, które mi przysyłacie. Najbardziej ucieszyłam się gdy otrzymałam obrazek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest wprost wspaniały, nie umiem wyrazić tego słowami, jak bardzo się ucieszyłam. Jest to dar Łaski dla mnie i mojej rodziny, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do Jezusa i Jego Matki Maryi. Zapewniam, że pamiętam o Waszych kampaniach w swoich modlitwach. Chcę, żeby Wasze dzieło dało owoce, a Pan Bóg z Niepokalaną Matką, żeby Wam błogosławił, udzielał zdrowia i sił w Waszym codziennym apostolacie.
Szczęść Wam Boże!
Halina z Pomian