Recenzja
 
Niech mi się stanie...
BB

Wrocławska fundacja wydawnicza Rosa Mystica powstała w roku 2020 z miłości do Boga w Trójcy Jedynego, Kościoła Katolickiego oraz Najświętszej Maryi Panny – jak deklarują założyciele. I właśnie Maryi, a konkretnie Jej uwiecznionym na kartach Ewangelii słowom, poświęcona jest pierwsza, niewielka objętościowo książeczka pt. Czyńcie, cokolwiek wam powie.

Autor, ks. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz, misjonarz posługujący w archidiecezji trnawskiej na Słowacji, w finezyjny sposób wydobywa z niewielu znanych powszechnie wypowiedzi Matki Bożej głębię Jej duchowego życia. Najświętsza Panna poprzez pełne godności posłuszeństwo swemu Boskiemu Synowi jest wzorem życia dla każdego chrześcijanina.

Duszpasterskie rozważania księdza Wawrzyńca mają na celu zbliżyć czytelnika do tej cudownej osoby, jaką jest Maryja, i wzbudzić w nim chęć praktykowania na co dzień Jej cnót. By nam w tym pomóc, autor każdy z czterech rozdziałów kończy propozycją odpowiednich postanowień związanych z pobożnością maryjną.

Czyńcie, cokolwiek wam powie – to ostatnie słowa Matki Bożej zapisane w Piśmie Świętym. Jest to nie tylko swoisty testament Najświętszej Panny zostawiony nam, ale także najwyższej jakości lekcja chrystocentryzmu. Bo przecież to właśnie Maryja najlepiej rozumie swego Syna – On był jedynym celem i sensem Jej ziemskiego życia.

Jako się rzekło – książeczka objętościowo niewielka, ale obfituje w budującą treść i ukazuje, jak ważne dla naszego duchowego rozwoju jest bezwzględne posłuszeństwo Bogu: Oto Ja, służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! (Łk 1,38).
To lektura obowiązkowa dla każdego katolika!

* * *
Warto dodać, że dochód ze sprzedaży tej książeczki przeznaczony jest na potrzeby wrocławskiego klasztoru Karmelitanek Bosych.


Ks. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz, Czyńcie, cokolwiek wam powie, Rosa Mystica, Wrocław 2020