106. numer Przymierza z Maryją

maj/czerwiec 2019

Drodzy Przyjaciele,

 

W ciągu ostatnich 11 lat na dwóch przeciwległych krańcach naszego kraju – w Sokółce i Legnicy – wydarzyły się cuda eucharystyczne: fragmenty konsekrowanych Hostii zamieniły się w mięsień sercowy cierpiącego człowieka w stanie agonalnym…

 

Co nam chce powiedzieć Boża Opatrzność poprzez te nadzwyczajne wydarzenia? Na pewno potwierdzić Prawdę, że Chrystus Pan jest ukryty w Najświętszym Sakramencie i należy Mu się najwyższa cześć; że przyjmując Komunię Świętą, przyjmujemy Jego Ciało i Krew, które są gwarantem życia wiecznego. Ale cuda te są także przypomnieniem, że nasz Naród jest powołany do dawania świadectwa swej wiary we współczesnym, zlaicyzowanym świecie.

 

To wezwanie do nawrócenia! Jesteśmy bowiem świadkami wielkiej bitwy, jaka toczy się o dusze naszych rodaków. Profanacja obrazu Czarnej Madonny przez niegodziwców spod znaku LGBT to zaledwie jeden z etapów tej bitwy. Celem jej jest wyrwanie religii z naszych dusz i serc. Z jednej strony musimy więc być gotowi na dalsze ataki, bo tamta strona nie cofnie się przed niczym. A z drugiej – mocni w wierze mamy obowiązek sprzeciwiać się diabłu, który jak lew ryczący krąży, szukając kogo pożreć (por. 1P 5,8). Dlatego korzystając z przywileju redaktora naczelnego pisma poświęconego Matce Bożej, zwracam się z prośbą do…

 

…Czcigodnych Biskupów, naszych Pasterzy! Ze wszystkich sił proszę Was: biorąc wiarę jako tarczę, chrońcie nas przed wilkami, także tymi przebranymi za owce. Nazywajcie dobro i zło po imieniu. Pamiętajcie o dyscyplinie. Nie miejcie względu na osoby. Prowadźcie nas do Nieba.

…Kochanych Księży! Zawsze pamiętajcie, że Waszym wzorem jest Najwyższy Kapłan – Chrystus Pan. Potrzebujemy Was, potrzebujemy Sakramentów, a bez Was ich nie będzie. Bądźcie dla nas przykładem. Wróćcie do surowych zasad. Reagujcie na wszelkie przejawy zła wśród laikatu, jak i duchownych. Pamiętajcie o słowach św. Jana Vianneya: Gdy w parafii jest święty proboszcz, to jest dobra parafia.

 

…Drogich Przyjaciół! Błagam Was o modlitwę za Kościół, papieża, pasterzy, kapłanów. Proszę także o modlitwę i pokutę za naszych wrogów. Niech się opamiętają i nawrócą. Proszę Was wreszcie o modlitwę za Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi i redakcję „Przymierza z Maryją”. By nasza gorliwość nie osłabła, a wiara nie zgasła.

W Jezusie i Maryi

 

Bogusław Bajor

redaktor naczelny

Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!