Nasze kampanie
 
Śladami katolickiej Europy - Sekcja Lepanto w Pradze

Słoneczny początek maja stał się wymarzonym czasem, aby podziwiać wyjątkowy pomnik cywilizacji chrześcijańskiej, jakim jest Praga. To miasto, w którym na Hradczanach zasiadał niegdyś św. król Wacław oraz cesarz Karol IV, zachwycało swoją architekturą.

Podczas tej wyprawy chłopcy z Sekcji Rycerskiej Lepanto podziwiali klasztor premonstratensów na Strahowie, katedrę i pałac na Hradczanach, piękne kościoły oraz stare miasto. Ważnym punktem programu była modlitwa w sanktuarium Dzieciątka Jezus w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej, którego historia wiąże się z triumfem katolików w bitwie pod Białą Górą.

Niezwykle ciekawa była wyprawa do królewskiego zamku Karlstejn, w którym mieści się przepiękna średniowieczna kaplica.

W przerwach między zwiedzaniem odbywały się wykłady, projekcje filmów oraz wspólna modlitwa. Nie zabrakło wspólnych posiłków – w tym tradycyjnych czeskich knedlików.

Wiele emocji wzbudziła gra paintball zorganizowana u podnóża Wyszehradu, na profesjonalnym polu do gry, na wyspie Cisarska Louka. Na zakończenie kilku chłopców z sekcji przystąpiło do egzaminu, po zaliczeniu którego stali się rycerzami Lepanto.