Nasze kampanie
 
Sympozjum w Creutzwaldzie

Federacja „Pro Europa Christiana", której członkiem jest Instytut im. Ks. Piotra Skargi, była w tym roku gospodarzem III Sympozjum pt. „Schyłek cywilizacji zachodniej i nadzieje na przyszłość".

Do domu Federacji w Creutzwaldzie (Lotaryngia) przyjechało 30 osób z Polski by wysłuchać wykładów i wziąć udział w dyskusjach.

Konferencję rozpoczął wykład dr. Romana Konika pt. „Epatowanie brzydotą i jej promocja w sztuce i literaturze". Prezes francuskiego Droit de Naitre (Prawo do Narodzin) Nelson Fragelii w prelekcji pt. „Czwarta Rewolucja" przedstawił historię zmian rewolucyjnych w społeczeństwie XX i XXI w.

- Komunizm nigdy nie umarł. Odłożył tylko na bok kałasznikowa i przybrał uśmiech. Rewolucja rozpoczęła wojnę psychologiczną, której zadaniem jest spowodowanie przemian obyczajowych, które przeobrażą dawne, tradycyjne społeczeństwa w nowe - trybalistyczne i zanarchizowane - mówił Fragelii.

Przedstawiciel niemieckiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) Mathias von Gersdorf mówił o negatywnym wpływie współczesnej kultury popularnej na najmłodsze pokolenia. Dr Piotr Mazur omówił filozoficzne podstawy promocji brzydoty we współczesnym społeczeństwie, natomiast dr Mieczysław Ryba analizował zmiany w polskim systemie nauczania, które zostały przeprowadzone w czasach okupacji komunistycznej oraz w ostatnich kilkunastu latach w Polsce.