Nasze kampanie
 
Nasze kalendarium

• Na początku roku delegacja Instytutu im. ks. Piotra Skargi gościła w Norwegii. 22 stycznia nasi przedstawiciele przebywali w Oslo, a w dniu następnym odwiedzili Lillestrøm. W obu miastach spotkali się z tamtejszą Polonią. Na pokazie fatimskim w Lillestrøm obecny był wieloletni duszpasterz społeczności polskiej w Norwegii o. Gerard Filak.

• 28 stycznia w Radomiu przedstawiciele Instytutu spotkali się z darczyńcami.

• W lutym, w ramach klubu „Polonia Christiana” odbyło się kilka spotkań z zaproszonymi gośćmi: s. Michaelą Pawlik OP (Bytom, Opole, Poznań), z reżyserem Grzegorzem Braunem połączone z pokazem jego filmu „New Poland” (Radom, Lublin) oraz z prof. Grzegorzem Kucharczykiem, który w Toruniu wygłosił wykład pt.: „Liberalizm wobec autonomii Kościoła”.

• W dniach 11-12 lutego w Bielsku­-Białej odbyły się rekolekcje zorganizowane przez Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego, nad którymi patronat objął magazyn „Polonia Christiana” oraz Instytut im. ks. P. Skargi. Kilka dni później przedstawiciele Instytutu spotkali się z darczyńcami w Kołobrzegu i Koszalinie.

• 23 lutego Klub „Polonia Christiana” wraz z Fundacją PAFERE zorganizował w Warszawie konferencję pt.: „Ziemia nas wyżywi. Czy system emerytalny także? Ekonomiczne i cywilizacyjne skutki zapaści demograficznej Europy”. Jako przedstawiciel redakcji naszego dwumiesięcznika, referat wygłosił red. Jerzy Wolak.

• 8 marca w Opolu klub „Polonia Christiana” zorganizował pokaz filmu Grzegorza Brauna „Eugenika w imię postępu”, na którym obecny był reżyser.