Nasze kampanie
 
Z Fatimską Panią na Litwie - Karawana 2008
W dniach od 28 sierpnia do 5 września 2008 roku tradycyjnie już odbyła się coroczna peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej na Litwie, zorganizowana przez Stowarzyszenia TFP. Po raz kolejny uczestniczyła w tym wydarzeniu delegacja SKCh im. Ks. Piotra Skargi z Polski, pełniąc rolę straży Matki Bożej.

Figura nawiedziła wiele kościołów, m.in. w Wilnie, Kownie, Szawlach, Birżach, Szydłowie, Poniewieży i Kelme. Wszyscy uczestnicy karawany brali udział w procesji z Cytowian do Szydłowa prowadzonej przez ordynariusza Szawli JE ks. bpa Jurgisa Bartulisa. Tegoroczna pielgrzymka miała szczególny charakter, bowiem zbiegła się z 400-leciem objawień Matki Bożej w Szydłowie. W sanktuarium uczestnicy karawany spotkali się z JE ks. abp. Sigitasem Tamkeviciusem, metropolitą kowieńskim, przewodniczącym Konferencji Biskupów Litwy. Wszędzie tam, gdzie dotarła karawana, rozdawano kalendarze ze zdjęciami z ubiegłorocznej peregrynacji. Przy tej okazji propagowany był również wśród Litwinów Cudowny Medalik.

Uczestnicy wyjazdu wzięli też udział w obchodach upamiętniających poległych w walce z komunistami. W Wilnie wszyscy zostali ciepło przyjęci w muzeum walk na Litwie w 1991 roku. Ważnymi punktami programu były spotkania z litewskimi politykami, w tym w litewskim sejmie, oraz przekazanie egzemplarzy litewskiej wersji książki W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawić się legalizacji związków homoseksualnych? Opracowanie zostało wydanedzięki wsparciu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Tekst poprzedza list JE arcybiskupa Sigitasa Tamkeviciusa.