Czy czasy, kiedy wyższe uczelnie pielęgnowały tradycję, kulturę osobistą i wskazywały wzorce moralnego postępowania odeszły w niepamięć? Jaka jest kondycja dzisiejszych szkół wyższych, skoro Samuel Nowak, nieszeregowy pracownik najstarszego polskiego uniwersytetu, potrafi stwierdzić, że „płód nie jest człowiekiem”, a w związku z tym „można z niego zrobić farsz do pierożków”? Wobec takich słów nie można być obojętnym, dlatego Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana” rozpoczęły akcję zbierania podpisów pod petycją sprzeciwu wobec takiego oburzającego stwierdzenia.
Napór „tęczowych” środowisk na zmiany w polskim prawie i brak reakcji środowisk konserwatywnych powodują, że rewolucyjne idee przenikają do struktur Kościoła Powszechnego. Między innymi o tych problemach będzie można podyskutować po wysłuchaniu prelekcji redaktora Bogdana Dobosza na krakowskim spotkaniu Klubu „Polonia Christiana”. Prelekcja i dyskusja już w czwartek 17 lutego w Krakowie o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie przy ul. Św. Wawrzyńca 6.
Piotr Skarga urodził się 2 lutego 1536 roku pod Grójcem na Mazowszu. Swoim życiem dawał przykład umiłowania Ojczyzny i obrony wiary, położył też wielkie zasługi dla rozwoju edukacji na ziemiach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Dzisiaj wieniec przed kolumną Sługi Bożego Ks. Piotra Skargi w rocznicę jego urodzin złożyła delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
Wyprodukowane w minionym roku przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi filmy dokumentalne cieszą się dużym zainteresowaniem widzów. Dodają one otuchy, otwierają oczy i pomagają nam przejść przez trudne wyzwania, jakie niosą rewolucyjne idee, coraz mocniej ingerujące w nasze życie. Dzięki wsparciu darczyńców niebawem będzie gotowa pierwsza produkcja filmowa SKCh w tym roku – film pt. „Bóg”. Filmu o prawdzie naszej wiary.
Sekty, budują swoją bazę społeczną i materialną często żerują na nieszczęściach ludzkich, dając swoim członkom złudne uczucie opieki, w zamian żądając całkowitego poświęcenia się na rzecz sekciarskiego ugrupowania. „Dlaczego i jak sekty zmieniają ludzi?” – to temat spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie w czwartek 27 stycznia. Gościem Klubu będzie prof. Robert T. Ptaszek – doktor habilitowany nauk humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach Klubów „Polonia Christiana” odbędzie się w piątek 21 stycznia w Opolu. Jego temat – „Utopie, dystopie, teorie spiskowe” – pobudza wyobraźnię i inspiruje do zadawania sobie pytań na temat procesów zachodzących we współczesnym świecie, wiodących czasami do abstrakcyjnych i nienormalnych sytuacji.
Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pan Ireneusza Kratiuka, taty red. Krystiana Kratiuka (redaktora naczelnego portalu PCh24.pl). Składamy szczere kondolencje synowi oraz całej pogrążonej w smutku rodzinie.
Bezprecedensowy w dziejach Kościoła Katolickiego proces synodalny to działanie, które grozi wieloma zmianami, mogącymi sprowadzić wspólnotę wiernych na niebezpieczną drogę budowaną na błędach, w jakie wpadł Kościół w Niemczech. Jak mamy rozumieć słowa papieża Franciszka, który na otwarciu procesu synodalnego otwarcie powiedział: Nie potrzebujemy tworzyć nowego Kościoła, potrzebujemy stworzyć odmienny Kościół”? Uczestnicząc w procesie synodalnym i obserwując wydarzenia z nim związane warto poszerzyć swoją wiedzę dzięki lekturze broszury pt. „Synodalność. Koniec Kościoła jaki znamy?” wydanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.
... 
43
44
45
46
47
48
49
50
51
...