Bezprecedensowy w dziejach Kościoła Katolickiego proces synodalny to działanie, które grozi wieloma zmianami, mogącymi sprowadzić wspólnotę wiernych na niebezpieczną drogę budowaną na błędach, w jakie wpadł Kościół w Niemczech. Jak mamy rozumieć słowa papieża Franciszka, który na otwarciu procesu synodalnego otwarcie powiedział: Nie potrzebujemy tworzyć nowego Kościoła, potrzebujemy stworzyć odmienny Kościół”? Uczestnicząc w procesie synodalnym i obserwując wydarzenia z nim związane warto poszerzyć swoją wiedzę dzięki lekturze broszury pt. „Synodalność. Koniec Kościoła jaki znamy?” wydanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.
W świecie, w którym absurd goni absurd, musi nadejść czas refleksji nad przyszłością cywilizacji i poszukiwania sposobu wyjścia z zaułka, w jaki trafiło wiele społeczeństw, de facto sterowanych przez media elektroniczne. Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”, wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi dzięki Darczyńcom i wielu osobom zaangażowanym w obronę cywilizacji i jej fundamentów.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia A.D. 2021 oraz na nowy 2022 rok wszystkim naszym Przyjaciołom, Darczyńcom i Czytelnikom przekazujemy życzenia od Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Sławomira Olejniczaka.
„Caritas” Diecezji Grodzieńskiej na Białorusi chce dokończyć budowę Dom Spokojnej Starości w Spoćkiniach. W takim ośrodku będzie mogło znaleźć spokojne miejsce na „złotą jesień życia” co najmniej 50 seniorów. Białoruś, w tym także licznie zamieszkana przez Polaków Grodzieńszczyzna, boryka się z problemami wyludniania się kraju, ucieczki z niego ludzi młodych i braku opieki nad samotnymi osobami starszymi. Każdy z nas może włączyć się w zbiórkę pieniędzy dla Katolików z Białorusi, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, którymi wesprzemy powstanie w Domu Spokojnej Starości kaplicy Św. Jana Pawła II.
Jak co roku przed najważniejszymi dla Katolików świętami dochodzi do obrażania uczuć religijnych i szydzenia z naszych świętości. Co gorsza, dzieje się to z przyzwoleniem władz państwowych i samorządowych, dysponujących publicznymi pieniędzmi. Dopóki będziemy bierni na takie prowokacje, dopóty będziemy narażani na coraz silniejsze akty lewackich prowokacji i bluźnierstw. Dlatego Stowarzyszenie „Polonia Christiana” prowadzi akcję zbierania podpisów pod petycją do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, w której zwraca się z apelem, aby przestali dotować teatr, który obraża uczucia religijne Katolików.
Czy skala kontroli zwykłego obywatela już osiągnęła apogeum czy może totalitaryści różnego rodzaju dopiero rozpędzają się w zapędach kontroli i inwigilacji? Przez kogo jesteśmy dzisiaj bardziej kontrolowani – przez państwo czy ponadpaństwowe korporacje, które potrafią „wykasować” z swoich zasobów osoby nie wpisujące się w ich wizję świata, jak na przykład byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa? Takie pytania rodzą się po obejrzeniu filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”, na którego krakowską premierę kinową zapraszamy w środę 15 grudnia z udziałem Witolda Gadowskiego.
W czwartek 16 grudnia odbędzie się spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie. W tym dniu przypadnie rocznica zamordowania górników z kopalni „Wujek”, którzy protestowali przeciwko stanowi wojennemu, wprowadzonemu przez komunistów trzy dni wcześniej. O mało znanych faktach związanych z stanem wojennym będzie można dowiedzieć się podczas spotkania z dr. Grzegorzem Majchrzakiem w warszawskim Domu Literatury.
Znany program „PCh24TV” - internetowej telewizji Stowarzyszenia Księdza Piotra Skargi – tym razem będzie można zobaczyć na żywo i skomentować nowe decyzje, dotyczące zwiększenia rygorów sanitarnych wprowadzanych w związku z Covid – 19. Będzie to też okazja, by z wyjątkowymi gośćmi – Łukaszem Warzechą i Janem Pospieszalskim – podsumować mijający rok, pełen dziwnych zwrotów sytuacji i eskalacji napięć, także na granicy Polski. Zapraszamy w czwartek 9 grudnia do sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia przy ul. św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Wstęp wolny.