Wydarzenia
 
Dlaczego Matka Boża płacze?

Holandia: Rząd chce zalegalizować bluźnierstwo

Holenderski rząd chce znieść ustawę zakazującą bluźnierstw. Jego zdaniem wierzący nie powinni się cieszyć większą ochroną przed dyskryminacją niż niewierzący. – Sądzimy, że obowiązujące w Holandii prawo zakazujące nawoływania do przemocy i obrażania ludzi z powodu wyznawanej przez nich religii jest wystarczające. Dodatkowa ochrona wierzących w postaci kar za bluźnierstwo jest niesprawiedliwa wobec ateistów – twierdzi holenderski minister sprawiedliwości Ernst Hirsch Ballin.
Zadziwiająca jest konsekwencja holenderskich władz w dążeniu do zła. Legalizacja związków homoseksualnych, aborcji, eutanazji, zarejestrowanie pierwszej na świecie partii dążącej do legalizacji pedofilii. A teraz skandaliczny ukłon w stronę bluźnierców...

Hiszpania: Feministki wezwały do podpalania kościołów

Do podpalania kościołów katolickich wezwały hiszpańskie feministki. W porcie w Walencji rozdawały one pudełka zapałek, a także ulotki, na których widniał rysunek palącej się świątyni i napis: Jedyny kościół, który oświeca, to ten, który płonie. Miej swój wkład!. Manifestacja 40 feministek, która odbyła się 18 października, miała wyrazić poparcie dla obecności w Walencji statku aborcyjnego holenderskiej organizacji „Kobiety na falach”. Zabiera on na pokład kobiety chcące „dokonać aborcji” po wypłynięciu jednostki na wody międzynarodowe, zgodnie z liberalnym ustawodawstwem Królestwa Holandii. Demonstracja zdemoralizowanych feministek miała stanowić przeciwwagę dla znacznie liczniejszego zgromadzenia obrońców życia, którzy protestowali przeciw działaniom „Kobiet na falach”.

Co roku ginie za wiarę ok. 170 tys. wyznawców Chrystusa

Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie – wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez katolicką organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wolność religijna łamana jest systematycznie w 60 krajach. Najbardziej dramatyczna sytuacja panuje w Indiach, Pakistanie, Arabii Saudyjskiej i Erytrei. – Co roku za wiarę ginie ok. 170 tys. wyznawców Chrystusa. W wielu krajach, chociażby takich jak Irak, Afganistan czy Indie, ludzie wiedzą, co to znaczy wpisanie krzyża w ich życie – powiedział ks. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji dzieła Pomoc Kościołowi w Potrzebie. – Kard. Vaco z Sudanu zwrócił nam uwagę na to, że my w Europie obecnie mamy spokój, ale, jak podkreślił, jest to zgubny spokój, ponieważ wtedy zapomina się o Chrystusie i religii. Ci, którzy wiedzą, ile kosztuje wyznawanie wiary, ci, którzy wiedzą, że czasami wyjście do kościoła na Mszę św. może się skończyć śmiercią, bo i tak się dzieje, wiedzą, co to znaczy wyznawać Chrystusa. Wiedzą co to znaczy branie codziennego krzyża – dodał ks. Cisło. Dyrektor polskiej sekcji dzieła Pomoc Kościołowi w Potrzebie podkreślił, że światowe media przemilczają kwestię prześladowania chrześcijan. Przykładem tego są chociażby pogromy w Indiach czy ostatnia olimpiada w Pekinie. Poprawność polityczna zmusiła rządy oraz media do milczenia, a przecież w tym czasie chińscy biskupi, księża i wierni byli aresztowani i więzieni, a świat o tym milczał.

Indie: Pogromy chrześcijan

W ostatnim czasie w Indiach nasiliły się ataki na chrześcijan ze strony grup fundamentalistów hinduskich. W ich wyniku zginęło około 500 wyznawców Chrystusa. Pretekstem do antychrześcijańskich pogromów było zabójstwo działacza hinduistycznego Swamiego Laxmanandy Saraswatiego. Chociaż przyznało się do niego ugrupowanie maoistowskie, fundamentaliści hinduistyczni oskarżyli o nie chrześcijan. Pogromy, które zaczęły się w Orisie, rozlały się także na inne części kraju – stany Madhja Pradeś, Kerala, Karnataka i Ćhattisgarh. Grupy fundamentalistów grożą śmiercią każdemu, kto odmówi przejścia na hinduizm.

USA: Katolicy nie posłuchali biskupów...

Około 54 procent amerykańskich katolików poparło kandydata Partii Demokratycznej Baracka Obamę podczas wyborów na prezydenta USA. Amerykański portal „Catholic Culture” poinformował, że w siedmiu stanach, w których katolicy stanowią 30 proc. populacji, wygrał Obama. Zwracając uwagę, że najwięcej katolików zamieszkuje rejon o liberalnym nastawieniu politycznym, i przypominając, że katolicy tradycyjnie skłonni byli w przeszłości popierać Partię Demokratyczną, publicysta portalu zastanawia się, dlaczego wierni Kościoła katolickiego są lojalni wobec partii, która wyraźnie „sprzymierzyła się z kulturą śmierci”, co znajduje wyraz w stosunku tego ugrupowania do aborcji, eutanazji, „małżeństw gejowskich” czy badań na komórkach macierzystych. Phil Lawler analizując ostatnie sondaże, dochodzi do wniosku, że Obamę poparli „katolicy niepraktykujący”, stanowiący... większość w Kościele katolickim w USA. Publicysta w tym kontekście zwraca uwagę na to, że miliony katolików nie posłuchały dramatycznych wezwań swoich biskupów, którzy przed wyborami przestrzegali przed Obamą. Według autora, niejednoznaczne stanowisko amerykańskich biskupów katolickich, którzy z jednej strony sprzeciwiali się aborcji, ale z drugiej tolerowali proaborcyjnych polityków, wpłynęło na to, że wierni przestali traktować hierarchów poważnie... Wybory prezydenckie w USA wygrał Barack Obama, który pokonał kandydata Partii Republikańskiej Johna McCaina.

Hiszpania: Religia na marginesie życia

Dwie trzecie Hiszpanów uważa się za wierzących, lecz większość z nich nie przejmuje się nauczaniem Kościoła na tematy seksualne czy polityczne – wynika z badań niemieckiej fundacji Bertelsmanna. 64 proc. Hiszpanów twierdzi, że religia ma niewielki wpływ lubnie ma go wcale na ich życie seksualne. Jeszcze więcej, bo 67 proc. wskazuje, że nie wpływa ona na ich opinie polityczne.

oprac. BB