Wydarzenia
 
Dlaczego Matka Boża płacze ?

Włochy: Islam triumfuje
W poprzednim numerze pisaliśmy o bulwersującym włoską opinię publiczną żądaniu przewodniczącego Związku Włoskich Muzułmanów Adela Smitha, by w miasteczku Ofrena w pobliżu Rzymu (tam mieszka Smith) z przedszkoli i szkół zniknęły „krzyże i inne symbole religii chrześcijańskiej". Sprawa ta znalazła swój finał. Włoski sędzia nakazał... usunięcie krzyży z przedszkoli i szkół. W katolickich Włoszech triumfuje Islam!

Holandia: Kościoły ciągle zamykane
Jak podaje „Tygodnik Powszechny" w ciągu ostatnich 10 lat w Holandii zamknięto 623 świątynie. Część z nich zostało zamienionych na biblioteki, muzea czy budynki mieszkalne. Najczęściej jednak pozostają puste. Tylko ok. 10 procent Holendrów uczestniczy w nabożeństwie raz w miesiącu. Wystarczy przypomnieć, że jeszcze w 1960 roku do chrześcijaństwa przyznawało się 80 procent Holendrów, z czego ponad 70 procent regularnie raz w tygodniu chodziło do kościoła. Przewiduje się, że do 2020 r. tylko co czwarty Holender będzie przyznawał się do chrześcijaństwa.

SLD popiera dewiacje
Posłowie i senatorowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej za wszelką cenę pragną uczynić z Polski kraj dewiantów. Oprócz stałego nawoływania do pełnej legalizacji zabijania dzieci nienarodzonych, ostatnio coraz głośniej politycy Sojuszu domagają się legalizacji związków sodomickich oraz... wprowadzenia „edukacji seksualnej" już dla (uwaga!) siedmiolatków. Czy może ostać się kraj, w którym rządzący promują zgorszenie?

Kofi Annan: Świat przegrywa z AIDS
Sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Kofi Annan powiedział, że dla niektórych krajów AIDS stała się „bronią masowego rażenia", a świat przegrywa walkę z epidemią. Szkoda, że sekretarz nie ośmielił się podać prawdziwych przyczyn tej strasznej choroby, którą śmiało można nazwać karą Bożą za grzechy przeciw czystości.

UNESCO wzywa do zabijania
UNESCO opublikowała niedawno dokument wzywający wszystkie państwa członkowskie ONZ do „uczynienia aborcji dostępnej dla wszystkich kobiet oraz nieletnich dziewcząt". „To dokument kryminogenny, a jego wydanie można określić jako przestępstwo - skomentował ten pomysł na łamach „Naszego Dziennika" JE ks. bp Stanisław Stefanek.